| Anonim13435 a întrebat:

Ok deci am postat ieri ca mi-a venit ciclul, dar doar pentru o zi si dupa s-a oprit si eram ingrijorata ca as putea fi insarcinata deoarece am avut un contact sexual neprotejat, desi prietenul meu a ejaculat afara, am uitat sa mentionez ca in ziua aceea am fost la strand si e posibil ca apa destul de rece sa imi fi influentat intr-un fel organismul caci azi mi-a venit din nou ciclul si mi-a venit ok, dupa 29 de zile, zic ca e normal.Deci ar trebui sa fiu fericita ca mi-a venit sau totusi ar trebui sa imi fac un test de sarcina? Ce ziceti? Multumesc pentru sfaturi anticipat happy

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Daca ti-a venit cicul nu are rost sa faci test, decat daca ai avea semne care indica faptul ca ai fi insarcinata. Dupa scaldat ai face bine sa faci o baita de sezut cu ceai de coada calului, te poate feri de multe probleme. Si pe viitor, folositi prezervativul, sau este mai comod sa faci un avort?
http://www.avort.ro/
http://www.sfaturiortodoxe.ro/avortul/anticonceptionale-avort-4.htm
http://www.seximus.ro/articole/folosire_prezervativ_masculin.php

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este obligatoriu testul de sarcina. Ca sa poti considera ca este exclusa o sarcina, menstruatia trebuie sa vina exact in ziua in care trebuie (adica dupa 28 de zile) si sa fie absolut perfect normala (fara intreruperi, etc). In situatia ta, posibilitatea unei sarcini ramane. Oricum, testul il poti face abia dupa 7-8 zile, din prima urina de dimineata, pana atunci e neconcludent.

| Floreenofficial a răspuns:

Pai a ejaculat el in afara... dar totusi poate cumva niste sperma te-a atins.asa ca pentru orice eventualitate fa-ti testul!

| Ioana2518 a răspuns:

Eu iti spun, pentru linistea ta fa-ti un test de sarcina. daca este negativ, mai fa-ti unu peste 3-4 zile pentru un raspuns mai concret

Mult succes~:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa iti fac un test de sarcina.pentru orice eventualitate.

| Anonim13435 explică:

Ok multumesc pentru raspunsuri.