| anonim_4396 a întrebat:

Ok, deci îmi place de un tip. Acum câteva luni ne-am apropiat si am devenit prieteni. Nu s-a adus niciodată discuția de o relație intre noi. In aceasta vara nu am prea vorbit deoarece am fost plecati amandoi, am fost ocupati etc. Acum am intrat pe fb si am vorbit cu el, deoarece intotdeauna aștepta ca eu sa il bag in seama, insa pare schimbat Vorbește scurt, nu mai face glume, nu mai e ca înainte. Ce ar putea fi? Stiu ca poate aștepta sa ii mai scriu, dar mi se pare normal daca o persoana vrea sa vorbească cu tine, sa te caute, nu sa tot aștepte un semn din partea ta.

2 răspunsuri:
| CocoMexii a răspuns:

Daca nu ati vorbit despre o presupusa relatie intre voi, inseamna ca el nu se gandeste la lucrul asta. Este posibil de asemenea ca in timpul in care a fost plecat sa fi intalnit pe cineva, poate jumatatea lui si nu vrea sa mai tina legatura, poate iubita lui este geloasa. Orice lucru este posibil. Eu te sfatuiesc sa nu il mai cauti, daca el vreau sa iti vorbeasca iti va scrie sau te va cauta cumva. Gandeste-te de fiecare data cand vei vrea sa il cauti, ca el trebuie sa te caute, nu tu. BAFTA happy

| neutrino a răspuns:

De spus, ai spus bine si tocmai de aceea baiatul nu te cauta: nu vrea sa vorbeasca cu tine.