| awellla69 a întrebat:

Deci povestea mea este mai lunga dar am sa v-o zic pe scurt.
Acum 4 ani am avut o relatie foarte frumoasa, insa de atunci nu il pot uita, inca si acum mai am sentimente pentru el. O perioada dupa departire nu am mai vb deloc insa dupa acea a inceput el sa ma caute, sa intrebe de prietenii mei de mine mereu. Cauza despartiri a fost deoarece eu eram mai mica cu 4 ani si ceva decat el iar el a mers in alt oras la facultate si a hotarat ca e mai bine asa deoarece ne va fi greu sa ne vedem.
Cand ne mai vedeam mereu ne sarutam si vorbeam ore in sir, insa el si-a gasit o prietena cu care este si acum. De atunci mereu ii intreaba pe prietenii nostri comuni de mine.In vara asta era si el in oras si m-a vazut de cateva ori si a inceput iar sa ma caute si sa imi scrie, am vorbit foarte mult cu el prin mesaje si la telefon si chiar ne-am inteles foarte bine spre suprinderea mea. Ne-am si intalnit si mereu mi-a povestit de relatia noastra pe care o avusem in trecut si mi-a zis ca ii pare foarte rau,s-a comportat foarte frumos cu mine si ne-am si sarutat de cateva ori. Insa de cand s-a inceput scoala iar nu am mai vorbit, nu mi-a mai dat nici un semn insa pe prietenii mei saptamanal ii intreaba ce mai fac si daca sunt bine, nu inteleg de ce se comporta asa si ce vrea el de fapt, dar cu toate ce s-a intamplat in vara parca -am indragostit si mai mult de el. Mereu as vrea sa ii scriu sa vad ce mai face, doar ca ma simt ciudat stiind ca are si o prietena.
Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Doamne, cat timp mai stai dupa curul lui?
Nu ti-e clar ca te intinde cand are chef dupa care pleaca la iubita lui oficiala?
E probabil atras de tine dar cam atat. Alte sentimente nu are.
Te cam prosteste cum are chef.
Lasa-l in pace si treci peste. Nu mai tine legatura cu el.Deloc.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca iubiri nu ai ce face asta cred, cred ca indiferenta lui te face asa indragostita de el mai ales ca prezinta interes are iubita e o prada greu de prins, ai incercat ceva cu altcineva?

| h3r a răspuns:

Ai avut pe altcineva între timp?
Poți să-i dai un mesaj, să vezi ce mai face. Ori s-a trezit prea târziu că are prietenă și de fapt cel mai ok pentru toți ar fi să păstrați distanța. Trebuie să treci peste.

| awellla69 explică (pentru h3r):

Am avut cateva relatii doar ca nu au mers, tocmai din acesta cauza ..in toti am incercat sa caut acel ceva ce il avea fostul dar in zadar

| h3r a răspuns (pentru awellla69):

Nu te sfătuiesc să-ți faci speranțe că se va întoarce la tine, din câte ai zis se pare că are o relație stabilă cu respectiva. Treci peste, cunoaște persoane noi și lasă deoparte gândul că trebuie să dai peste cineva ca el. Dacă tu ai nevoie de altceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treci peste! Cati ani vrei sa mai suferi dupa el? Daca te-ar fi iubit ar fi ramas cu tine, nu cu ea.

| cristi10grei a răspuns:

happy nai gasit pe cine trebuiea, dar mai cauta si lasa-l pe fostul happy

| thiewanderer a răspuns:

Da-i pace.