| crazygamer a întrebat:

Ok.Deci uitati-va la intrebarile mele anterioare despre fata asta apoi va rog dati-mi sfat pentru urmatoarea mea intrebare. Am incercat tot. ea s-a despartit de prietenul ei de foarte multe ori si a avut de ales intre mine si el si l-a ales pe el. O iubesc din tot sufletul. Ei sunt impreuna de 5 luni dar el se comporta urat cu ea si si plange la mine.Am incercat sa ii explic ca ii va fi bine alaturi de mine. Ea spune ca tine la mine. din pacate mereu trebuie sa existe un "dar". Ultima mea optiune este sa fiu indiferent (ceea ce am inceput sa fac de 3 zile) nu o mai bag in seama pe mess...cand zice ceva ii bag "dnd". Incepe sa functioneze m-a sunat de multe ori sa ma intrebe ce am. Dar ii spun "ce te intereaza"? Intrebarea mea este daca e bine ce fac? Stiu ca fetele vor ce nu pot avea

5 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Daca exista un "dar"inseamna ca nu te place, normal este bine sa fi indiferent, insa daca ati ramas amici este totusi bine sa o sustii, asta bineinteles daca vei mai dori sa mai comunici cu ea.Si oare gandeste-te ca aceasta fata chiar nu iti este sortita si intr-o zi calea spre fericire ti se va deschidehappyTot ce este sa faci, ramai in continuare prieten(amic) cu ea.Bafta!

| perla a răspuns:

Nu poti manca cu doua linguri e adevarat? si doua sabii intr-o teaca nu incap asa ca zic eu face pe smechera cand e rau cu ala vine si se plange la tine si invers. hai sa fim seriosi!

| CaramelX a răspuns:

Da din experienta mea si eu am procedat asa si chiar a functionat! Tot asa vorbeam cu o fata foarte mult dar eram ceva de genu intre prieteni si iubiti dar eu i-am demonstrat ca poate sa aiba incredere in mine ca se poate baza pe mine ca sunt de incredere etc. si dupa i-am demonstrat ei ca o sa-i fie greu fara mine. Tot asa venise vorba sa fim impreuna o data si nu prea a iesit dupa aceea ea a zis ca se baga la somn, iar eu i-am zis doar ''nb'', atunci a stiut ca este ceva in neregula pentru ca m-a intrebat dupa si-a cerut scuze a zis ca se simte prost si dupa cateva zile mi-a zis pentru prima data 'te iubesc'' si a fost din toata inima! Era innebunita total nu-i mai trebuia alt ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ft bine ce faci pai aia e cam dusa cu sorcova cica ii place de tine dar il iubeste pe celalalt las-o impace ca e o panarama in plus pe lumea asta

| denisa18 a răspuns:

Cel mai b ar fi sa i sap fetei ca daca ea vine l u si plange t face si p u as suferi si e dureros pentru u sa o vezi suferind cu altul cand putea as fie fercita cu u, dar sp-i sa u desi tii l ea iti eset greu as fi in cont prietenul ei, umarul p care ea plnge ...si dragoste cu sila nu se face! poate iti gasesti sh u p altcineva, dar lamureste-o si p ea dc o ignori pentru ca deja e intr-o relatie proasta poate o mai streseaza si faptul ca nu stie ce ai