| anonim_4396 a întrebat:

Ok...problema este urmatoarea:imi place de o fata de la mine din clasa si intr-o zi am invitat-o in oras si ea a acceptat. A fost destul de ok, am mers la suc si apoi ne-am plimbat prin oras si ne-am povestit, unul altuia, tot ceea ce ne trecea prin minte la momentul acela.Eu o plac si nu stiu in ce masura ma place si ea pe mine sau daca ma place. E ok, e usor de zis cuiva ce simti(mai ales in cazul meu) dar totus mi se pare ca ma cam grabesc cu astea adica am invitat-o ieri in oras si brusc sa-i spun maine ca imi place de ea... mie mi se pare cam sacaitor sau inconfortabil.Multi mi-au zis ca daca nu pin mana pe ia mi-o sufla altul, ca evident e frumoasawinking si desteapta, ce mai poti cere de la ea? dar na nu stiu cum sa procedez.

Ce sfaturi imi dati? vreau cat mai multe si daca se poate in detaliu.

PS:dau fundita...

Răspuns Câştigător
| mada_9093 a răspuns:

Buna! eu cred ca ar trebui sa ii spui ca o placi mult si daca simte si ea acelasi lucru ar trebui sa fiti impreuna. dar daca crezi ca e prea direct sa ii spui maine (eu nu cred) ai putea maine sa te duci sa vb cu ea sa faci glume (sa o faci sa se simta bine si sa isi dea seama singura ca o placi si apoi cand te vei simti tu pregatit sa ii spui ca o placi)
sper ca te-am ajutat
succes!

8 răspunsuri:
| GyeBaek a răspuns:

Sa petreci cat mai mult timp cu ea si cand crezi ca e momentul potrivit i spui ce simti pentru ea.

| Puffu a răspuns:

Daca tipa e desteapta asa cum ai zis, si-a dat seama ca o placi din clipa in care ai invitat-o in oras. Cred ca sentimentul e reciproc, dat fiind faptul ca a acceptat. Noroc cu fata si sanatate!
P. S. : Spune-i ce simti.

| Puffu a răspuns:

Adica sa-i zici ca o placi.

| bya5 a răspuns:

Daca esti coleg cu ea e in regula...ar fi frumos ca data viitoare cand o s-o mai inviti in oras sa o duci intr-un loc romantic, linistit, si sa-i spui acolo ca o placi si daca ea crede la fel pentru tine poti sa-i propui sa fiti impreuna.desi eu cred ca daca a acceptat sa iesiti in oras nu e indiferenta fata de tinewinking. Succes!

| CHILIPIR a răspuns:

Mai asteapta cateva zile si batei mici apropouri si poate afli ceva de care sa te legi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti un tampit. mai bine te omori. si te lasi de viata straight face

| Sadamizu a răspuns:

Ok o sa vad...alte pareri?

| MariuSF27 a răspuns:

Ok... Salut! Te inteleg perfect deoarece am fost si eu odata in cazul tau... Si. Nu stiu ce sa spun dar ai dreptate! Ai trebui sai spui cu adevarat ca o placi si. Nu stiu dar iti urez noroc!winking