| Iustina_1557 a întrebat:

Ok... sa incepem cu inceputul laughing
Sunt intr-o relatie de 5 ani si de 1 an folosesc anticonceptionale pe 15 decembrie mi-a venit cm si dupa ce mi-a trecut cam pe 21 nu am mai luat anticonceptionalele pentru ca prietenul meu a plecat o luna si mi-am zis ca daca tot nu fac sex nu am nevoie de ele.
Pe 15 ianuarie nu mi-a venit ciclu si acum suntem pe 10 ianuarie si tot nu a venit nu am mai luat anticonceptionalele din 15 dec si imi e frica pentru ca de pe 18 ianuarie mi-am inceput din nou viata sexuala. am facut 3 teste pana acum dar toate au iesit negative... In schimb am o scurgere maronie si urat mirositoare ca si cum as fi pe cm dar nu sunt e doar o scurgere si nu curge mult doar putin dimineata sau cand fac efort!
Imi pare rau ca v-am tinut asa mult de vorba si v-am pus sa cititi atat de mult... Dar chiar nu stiu ce poate fi! crying Nu ma pot duce la ginecolog pentru ca sunt plecata din Romania.

4 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Am sa caut ceva care sa te ajute dar sa stii ca trebuie sa mergi si la un medic ginecolog da?
http://kidz.garbo.ro/......bleme.html
Si am gasit un forum despre problema ta da?
http://www.naturaplant.ro/forum/scurgeri-maronii-t391.html
http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/menstruatie-maro
sper sa te ajute papa!

| soul2soull a răspuns:

Nu sunt doctor dar din ceea ce stiu eu este o raceala sau infectie
cauta ceai de scumpie si stai cu sezutul in acel ceai nu fierbinte ca nu e bine. ferestete de stat pe fier piatra sau ciment ca de acolo pleaca raceala. si cauta pe acolo echivalentul la renostim este un tratament naturist pentru infectii ale tractului urinar poti avea si asa ceva pe ghicite nu poti umbla in asa ceva...

Daca vezi ca continua scoate bani din buzunar si du-te la medic sa-ti dea o reteta.
Dar nu o cumpara cauta echivalentele la acele medicamente in tratamente naturiste asi fac efectu mult mai repede si sunt mai sanatoase.

| oanaoana23 a răspuns:

S-ar putea sa ai chisturi pe ovare, au am avut ovarele polichistice si pateam la fel. nu imi venea fara anticonceptionale si daca nu le luam in loc de cm aveam o scurgere maronie. trebuie sa faci un ecograf. o sa fie bine. nu te mai speria degeaba. sunt altele mai grave

| Iustina_1557 explică:

Am gresit unpic pentru ca mam cam grabit tongue Deci nu mi-a venit pe 15 ianuarie si suntem pe 10 februarie ...Acum e 13 tot nu a venit crying Nu stiu daca am probleme ovariene sau ceva chestii de genul acesta.Mi-e mi-a mai intarziat cm si 3 luni...dar acum cred ca e altceva ma simt obosita mai tot timpul si beau multe lichide. La ginecolog nu ma pot duce pentru ca sunt plecata din tara. Si ma gandesc sa imi mai fac un test sad Dar daca si acela iese negativ nu stiu ce sa mai fac