| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. Am luat pastila de a doua zi pe 18 decembrie deoarece metoda de protectie a cedat iar pe data de 6 ianuarie ar fi trebuit sa imi vina menstruatia. Nu mi-a venit, asa ca am facut doua teste de sarcina care au iesit negative. Ieri am avut o sangerare usoara maronie si am crezut ca mi-a venit, dar pana azi nu am mai sangerat deloc, si din nou foarte putin. Am dureri de burta dar nu imi vine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Anonimgirltpu a răspuns:

Pastila de a doua zi iti deregleaza foarte tare ciclu. Testele au iesit negative deci nu este insarcinata. Trebuies sa mai astepti putin pana iti revine ciclul la normal.

| Teo29 a răspuns:

Sanse de sarcina acum nu cred ca mai exista, dar, pastila de a 2 zi iti va face mari probleme pe viitor, cu dereglari ale menstruatiei.

| inaabad123ullo a răspuns:

Du-te la doctor