| anonim_4396 a întrebat:

Am o scurgere maronie deschisa care nu am mai avut-o niciodata, nu este cu sange, azi am vazut-o prima data. De la ce ar putea fi? Insarcinata nu sunt ca menstruatia mi-a venit, insa dupa o intarziere de 6 zile. Atunci am facut 2 teste de sarcina care au iesit negative deci nu asta este motivul. M-a tinut de pe 18 septembrie pana pe 22 septembrie menstruatia. Sa fie vreo infectie de la un contact sexual neprotejat avut in 14 august caci eram la ciclu atunci si am inteles ca exista anumite riscuri. azi am avut si niste dureri mici de abdomen, tot azi am vazut si secretia.

Si anticonceptionale nu folosesc si nici nu am folosit pana acum...inca, ca am inteles ca ar putea fi asta un motiv... Sa fi fost o schimbare ca de abia mi-am inceput viata sexuala?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu are treabă viața sexuală cu consistența menstrei.
Poate fi o infecție sau nu te-ai curățat suficient de bine după menstră.
Contactul sexual la ciclu duce la infecții mult mai ușor decât în afara menstrei.
Respectă-te, folosește prezervativul, nu o mai face în timpuri "roșiatice", etc.
Consultă și un medic ginecolog.
Pa, pa.

| Loreddana a răspuns (pentru Legiuitoarea):

"timpuri rosiatice" laughing

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Loreddana):

Bună.
O fi amuzant pentru tine că nu te respecți și ai contact în timpul menstrei?
Râzi...
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Posibil sa fie o mica infectie dar se poate sa fie si o modificare din moment ce esti la inceputul vietii sexuale

evenso
| evenso a răspuns:

Eu cred ca aceea scurgere maronie este menstra, dar mai veche si probabil isi va schimba culoarea in rosie dupa cateva ore.
Daca nu du-te la un control ginecologic.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Mergi la GINECOLOG!