| pantofipantofi a întrebat:

Ok sa reformulez intrebrea! de ce toata lumea se leaga de femei ca sunt materialiste, si pe barbati nu ii vede nimeni cat de curvari sunt?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ce-are una cu ailalata?

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cele doua chestii n-au chiar nici o legatura. E din categoria "mi-e o foame de n-am unde dormi la noapte". Iar daca e sa stam stramb si sa judecam drept, este demonstrat ca femeile sunt mai frecvent infidele, doar ca se "lauda" mai putin. Hai sa n-o mai facem pe sfintele ca nu e cazul.

| Pacala a răspuns:

Mai, da` tu ai o obsesie... Ce-i, nu te-au multumit raspunsurile primite cand ai mai pus intrebarea asta? Cum vrei sa fie barbatii daca fetele sunt, in mare parte, curve? Vrei sa se casatoreasca fiecare barbat cu cate una si sa isi blesteme viata dupa? Normal ca n-o sa faca nimic de genul asta si o sa zboare din floare in floare pana gaseste o femeie care sa ii placa cu adevarat. Cand o gaseste, se insoara. E simplu. Nimeni nu-si ia de sotie o materialista, daca are creier, ci are o aventura cu ea si apoi o arunca departe, unde ii e locul. Daca "oferta" fetelor e asa de jalnica, la ce te astepti de la barbati decat sa aiba aventuri?

| tinkerBELL_2566 a răspuns:

Pentru ca subiectul asta cu femeia curva si materialista este foarte mediatizat avand exemplul de curve chiar la tv. Dar ceea ce nu inteleg unii este ca nu totate femeile sunt curve.stii cum zice un barbat vorba aia:toate femeile sunt curve numai mama si sora mea nu. e calr un singur lucru:majoritatea vor sex si atat. e normal ca si femeie sa aiba un interes daca el nu lasa loc si de altceva.De ce atunci cand ma baga un barbat in seama imi zice :stii esti buna eu nu vreau relatie vreau sa te f... t? de ce nu zice hai sa ne cunoastem poate incepem o relatie frumoasa? toti suntem etichetati in lumea asta care e cu susul in jos. m-am saturat de lumea perversa interesata.

| cristinaanamaria a răspuns:

@brigaela are legatura ca toata lumea "uite-o pe aia l-a luat pe ala ca are bani" da la barbati nimeni nu se uita ca vor sa f. ã din prima seara cat mai multe, de ei nu se leaga nimeni, asta e ciudat

| sweety_9492 a răspuns:

Stii ce iti spun nu mai da importanta la raspunsurie ca asta de mai jos... cea ce trebuie sa stii tu e ca cei care vb asa de femei o fac pentru ca nu ii intereseaza d acea persoana dar pana si ei isi au nasu.cand o sa ai langa tine pe cineva care te iubeste la fel o sa vb si el de altele pentru ca el te iub pe tine iar celelalte sunt toate la fel.intelegi tu? o sa vezi ca niici nu te mai intereseaza de lume si daca o sa ai o problema ceva o sa iti fie mereu aproape...idea e sa nu mai stai in anturaje gresite si sa nu pleci urechile la lumea rea.stii cum e cainii latra caravana trece lasa'i sa vb la urma urmei nu sunt ei cei care iti dau de mankre si te ajuta.bafta sper sa iti fie de folos la ceva.

| yukyro a răspuns:

Barbatii sunt curvari? si fetele nu? uite.sunt fata si cred ca eu am fost dezamagite de prietene mai mult decat am fost de baieti.si stii de ce? fiidca ei niciodata nu admit ca sunt painea lui Dumnezeu dimpotriva daca vei intreba un baiat orice iti va raspunde absolut tot, de la primul contact sexual pana cand si'au inselat prietena de ce fiindca ei inteleg ca prin asta ne ofera noua un sprijin din care putem invata multe. Multi baieti mi-au spus noi suntem niste porci, dar fetele, fetele cum sunt? barfesc, se baga in relatii, mint ca sunt virgine ca sa para maica dochia si de fapt nu sunt (asta mi s-a intamplat ) ssi femeile nu numai ca sunt materialiste dar sunt unele si curve de caracter nu ma refer la viata sexuala fiindca nu ma priveste pe mine. ci manipuleaza baga certuri intre prieteni, barfeesc la greu de la vestimentatie pana cum s-a scobit x in dinti si majoritatea, nu toate sunt in stare sa pupe si picioarele barbatilor pentru bani, iar ei sunt curvari pentru ca fetele permit si profita! bravo lor ca sunt destepti si stiu dupa cine sa profite, iar femeile pot spune ca profita dupa un baiat fiindca pentru bani sunt in stare de orice si o data cu recesiunea fac imposibilul posibil. dar ar trebui sa punctez ceva nu toate femeile sunt materialiste! si nu toti baietii sunt curvari! ca toate au avut poate doar o fractiune de sec in care se gandeau la banii nu stiu cui, si baietii au avut fractiuni de secunde cand se gandeau ca isi insala prietena cu y, sau sa fie cu 2 etc. toti! e in firea omului important e cine le si aplica si pentru ce i care fac asta sper sa fie in stare sa isi asume responsabilitatea caci roata se intoarce si am simtit-o pe pielea mea!