| Ildiz a întrebat:

Ok,uitati care e marea mea problema :

Am fost cu un baiat 3 ani si ceva, dar nu mai pot sa fiu,sufar prea tare din cauza lui si nu ne intelegem deloc, nu am incredere in el, ne certam zilnic etc. Consider ca daca dupa 3 ani exista asa ceva,e clar k nu are rost sa continuam, e o pierdere totala de timp si in loc sa imi traiesc viata cum trebuie stau sa bocesc. Chiar vreau sa pun piciorul in prag (EU) nu el happy.

Problema aici este : Cum sa fac sa sufere maxim (stiu ca razbunarea e o prostie dar chiar merita, credeti-ma)? Nu vreau sa ma pun cu altcineva pentru ca nu-s genul ala de fata care zboara din floare in floare. Alta solutie care sa il faca sa se simta ultimul om exista?

3 răspunsuri:
| Criiistinutsa a răspuns:

Hm... nu stiu daca e bine ce vrei tu sa faci! Dar hai sa ne gandim la o alta modalitate de a actionabig grin.
Gandeste-te ce simti exact pentru el. Il iubesti? Mai simti ceva pentru el? Daca da, de ce sa renunti la el? Asa dupa 3 ani, nu e usor. De ce nu incerci sa faci altceva? Sa vorbiti matur, ca doi oameni normali.
Ii spui tot ce te deranjeaza, dar ai grija ca si el sa fie serios, nu tu sa vorbesti iar el sa rada, sa creada ca glumesti. Ii spui exact ce te deranjeaza la el, si il pui si pe el sa-ti zica ce il deranjeaza la tine. Vorbiti si incercati sa schimbati aceste lucruri.
Poate a aparut monotonia intre voi doi, iar ea se trateaza cel mai bine luand o pauza de 1-2 saptamani, depinde cat este cazul.
Incearca si aceasta modalitate. Vorbiti sa luati o pauza de cate zile crezi tu, iar apoi vedeti daca mai simtiti ceva unul pentru celalalt sau nu. De ce sa-l faci sa sufere? Crezi ca merita big grin? Iti zic eu ca nu. Incearca sa fii indiferenta si in certuri! Fa-te ca nu te intereseaza, nu-ti cere scuze, nu-l mai suna, nu-i mai da mesaje. O sa vezi ca o sa-l doara tare happy.
Eu cam atat am avut de zis... Sper sa te ajute sfaturile mele, si cel mai bine e sa decizi tu! happy
Succes!

| Peachy a răspuns:

Ai fi si tu ultimul om daca te-ai injosii in halul ala, tu ai parea personajul negativ nu el. Sunt sigura ca era imatur si poate fara sa vrea te-a facut sa suferi, nu ai o scuza e si vina ta, daca simteai ca isi bate joc de tine trebuia sa spui STOP nu sa continui, dar tu ai sperat ca va fi bine bla bla nu te condamn insa razbunarea ar fi cel mai josnic lucru pe care le-ai face nu merita osteneala. Iesi cu prietenii, cu colegii la un suc, intr-un parc destinde-te, intra pe site-urile de socializare vei cunoaste persoane noi si vei fi mai putin negativista! As fi o egoista daca ti-as spune metode de razbunare pentru o apreciere, insa sunt sincera si corecta si iti spun ce ar fi cel mai bine pentru tine, tu faci ce vrei insa stii cum e cu karma se intoarce vrei nu vrei!

| llljk a răspuns:

E absurd după 3 ani de relaţie să vrei să pui piciorul în prag şi să te răzbuni.

Dacă te iubeşte doar ideea asta GATA, NU MAI VREAU SĂ FIM ÎMPREUNĂ îl va face să sufere foarte mult. Dar dacă a stat cu tine doar să treacă timpul poţi să îi faci orice că nu va pune la inimă.

Dacă totuşi vrei să te desparţi de el, sfatul meu este să o faci într-un mod frumos. vă întîlniţi, îi spui că nu mai rezişti şi vrei să pui capăt relaţiei. poate va fi marcat de lucrul acesta şi va încerca să se schimbe sau să rezolve ce e rău între voi.