| mekata a întrebat:

Sufar enorm de mult din dragoste. Ce simti cand persoana pentru care ai fi in stare sa-ti dai viata nu mai este iubita ta? nu simti decat durere si tristete! Imi este foarte greu, noptile sunt lungi, abia reusesc sa atipesc din cand in cand, dupa ce bocesc ca un copil, nu ma pot impaca cu gandul asta, ca ea nu mai este a mea.Nu pot trece peste asta, o vreau inapoi, doar cu ea pot fi fericit, o iubesc si o ador din toata inima, si nu as putea iubi pe altcineva, viata mea depinde de ea. Simt ca nimic nu are sens, nimic nu mai conteza, ea este TOTUL. Ma autodistrug in felul asta, nu mai mananc, nu pot dormi, nu mai socializez cu nimeni, nu vreau decat sa stau sa imi plang de mila, viata mea nu mai are sens. Sa ma omor consider ca ar fi o solutie, nu pot trai cu atata amar in suflet DOARE ce rost are sa traiesti fara jumatatea vietii tale. Dati-mi cateva sfaturi, nu stiu ce e cu mine, ma prabusesc... app, am 21

Răspuns Câştigător
| ea_6764 a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate.
Sa suferi din dragoste? Dur, poate este cea mai drastica perioada prin care poate trece un om.Acea neliniste care'ti macina zilele una cate una, cand simti ca ai pierdut orice si ca oricum, orice ai face, faci degeaba pentru ca totul este un nonsens.
Nu te blama, suntem oameni si e normal sa avem si astfel de trairi.
Probabil cel mai greu lucru ar fi sa-ti cer sa mergi inainte.Suna asa usor 'capul sus, frate, e si maine o zi!', dar e atat de dificil de pus in practica... te simti atat de neputicios.
Dar asa pe scurt, iti pot spune doar sa nu faci nimic! Obisnuieste'te cu starea aceasta, acum e parte din viata ta...nu poti trece peste? Bun, nu trece, traieste'o.Sunt sigura ca vei uita cu timpul... Dar pana atunci asta esti tu: un suferind din dragoste!
Sau gaseste pe altcineva, asa se trece cel mai usor peste despartiri, umple golul lasat de fosta! Fa'i cum consideri tu!

13 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Cum e si melodia aia"Si baietii plang cateodata..."
Cel mai bine ar fi sa te linisistesti.Ai toata viata inainte pentru a gasi iubirea vietii tale.Nu uita un lucru, Dumnezeu vrea ceva mult mai bun pentru tine. Poate ca ea nu te-ar fi facut asa de fericit precum alta. E o stare de moment ce o sa iti treaca, ai incredere in tine.
Viata ta nu sta legata de o puicuta.
Nu mai victimiza atat si revino-ti.Ai sa o poti uita si alunga acele ganduri rele.Ai facut cea mai mare greseala din viata ta, fiind cu o persoana ce te-a ranit atat de mult.
Crezi ca numai tu ai trecut prin asa ceva? Si uita-ne ca traim si iubim din nouhappysi important este ca mai suntem si iubiti.

| pisoias a răspuns:

Fruntea sus. Daca a hotarat sa rupa relatia cu tine e posibil sa fi gasit pe altcineva sau pur si simlu o fi vreo aventuriera in cautare de noi distractii. Dar de aici si pana la ati lua viata e drum luung. Oricat de imposibil ti se pare acum cu siguranta ca "va iesi soarele si pe strada ta". Distreaza-te, fa-ti noi prieteni(ne). Noroc.

| NickiMinaj a răspuns:

Cu atitudinea asta, prietene, te vor calca femeile in picioare. Multumeste-te ca ai invatat ceva, si anume : daca una vreodata nu te (mai) vrea, las-o! Orice ai face de la punctul asta incolo, te va transforma in catelusul ei, respectiv fraierul care tine gentutza leopard.

| ioana_8259 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta pana mi-am gasit pe altcineva, la fel ma simteam si eu dar incercam sa ies cu prietenele ma aranjam tot timpul ieseam in cluburi faceam ce imi placea numai ca sa il uit a doua zi deja m-am combinat cu altul care il chema la fel ca pe el si acum deja am 3 ani cu el si ne intelegem super bine fa si u ca mine iesi distreaza-te nu mai sta inchis in casa ca iti face rau baga-ti pl cum zic baietii fete sunt destule crede-ma ca nu ai pierdut nimic cu timpul o sa iti dai seama si o sa razi de situatia asta nu merita sa te omori pentru nimic inlume viata e scumpa pretuieste-o multi vor sa traiask si nu pot esti sanatos deci bucura-te de viata:*

| many_9557 a răspuns:

Uite eu trec aceiasi poveste ca a ta si adevarat e dureros pentru. tine ca daca vine acum cu un argument ca; lasa trece uit-o, e ceva care te inraieste si mai rau. Eu am 1 an si 3 luni si crede-ma ca zici ca ieri a plecat. Tu esti singurul medicament al tau acum momentan, nu -i fa pe plac sa te distrugi, eu zic sa te imbarbarezi si sa te intaresti, inceraca sa o cauti dar nu acum mai stai ceva timp pana si ea va simti ca nu mai esti cu ea. sfatul meu e acum sa nu-i arati ca esti darmat pentru. ca femeiile sunt foarte castigatoare din astea daca faci asa inceraca sa iesi din stare asta usor ducandu-te cu prieteni sa te distrezi imbracate frumos fi respectos, nu-i cicali pe prieteni pentru. ca o sa te asculte o data de doua ori dar a treia oara o sa te faca sa te simti prost. stai calm si incearca sa iti faci pe altcineva daca mai ai putere si sa vezi ca o sa ai surpriza sa vina ea la tine. succes...

| mekata explică:

As vrea sa pot discuta despre asta cu cineva, simt nevoia sa ma descarc, mi se rupe sufletul

| mekata explică:

Incerc sa fiu tare, imi este foarte greu, si nu pot, sunt neputiincios

| eu_7579 a răspuns:

Dupa ce te omori sa imi trimiti si mie un meyl sa imi spui cum e vremea pe acolo. vointa si timp si vei trece peste iesi socializeaza fa lucruri noi... e un inceput...

| ionela8822 a răspuns:

Majoritatea am trecut prin asa ceva, cand vedeam o singura persoana in fata ochilor nostri pentru care am fi facut orice...lasa timpul sa treaca, petrece mai mult timp in oras si lasa-te cucerit, iti vei reveni in bratele altei persoane, chiar daca acum nu crezi asta, apoi cand iti vei aminti, te vei gandi, "wow chiar nu credeam ca va fi asa usor", ai incredere in tine, si vei depasi momentul, nu sta in trecut si in ce a fost, traieste prezentul si viseaza viitorul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti slab fratioare.si a facut bine ca te-a lasat.acumdaca erai casatorit si aveati si copii impreuna ce faceai? lasa curva in drumul ei si tu cautati de viata.mai sunt gauri destule. tu crezi ca daca erati impreuna si iubeai numai tu era mai bine? isi batea joc de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. iti vei reveni! iti spun foarte sigur. toti suferim la un moment dat. inainte sa iti mai faci rau singur, asculta-ma bine: nimeni nu merita sa fie pioritatea ta daca tu pentru el esti doar o optiune! Dumnezeu stie de ce face lucrurile intr-un anumit fel, iar daca nu esti cu acea persoana inseamna ca a fost doar un episod din viata ta din care trebuie sa inveti ceva. Nu iti mai plange de mila. De ce vrei sa te lasi in mana destinului fara sa contribui la directia lui? iti recomand in inima 2 site-uri. http://artaseductiei.ro si http://personalitatealfa.com/blog te vor ajuta cu siguranta articolele de acolo sa intelei cat de important esti si ca ai venit pe pamant cu un scop! Viata este atat de frumoasa cat vrei tu sa fie! Mihaela

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa treci peste asta timpul va rezolva totul sper ca te-am ajutat o zi frumoasa!

| Romeo_1014 a răspuns:

Baga un nou look, si iesiri la greu, ai sa vezi,, ca chiar o sa incepi sa alegi!, Man! fi barbat! e mai greu cu prima teapa,, dar o sa te obisnuiesti! stiu eu ce stiu tongue have frumoasa day!