| 1mist3r a întrebat:

sunt foarte confuzstraight face, eu iubesc o fata, si ea ma iubeste, la inceput am format o relatie, dar ne certam cam des, si dupa ce ne certamstraight face, imi spunea "vreau sa te uit, ma faci sa sufar" si imi repeta dupa ca nu ma mai iubestestraight facesi sa o las in pace, dar dupa ce ne impacam dupa ore si ore de "discutii", imi spunea iar ca ma iubeste, nu prea intelegeamstraight face, dar, zilele trecut mi-a spus ca nu merge intre noi si ca nu ne potrivim, dar nu intelegstraight face eu o iubesc, ea ma iubeste dc nu vrea sa continuam? oare iubeste pe altcineva? voi ce credeti? si cum as putea sa o fac sa inteleaga ca o iuubesc? nu prea stiu cum sa ma comport cu ea, in special cu ea pentru ca e o fire mai vulnerabila, sensibilastraight facese supara din oricestraight faceVa rog, ajutati-ma.

10 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

E sensibila zici? Mai degraba cred ca mai are pe altul si pe tine te tine de rezerva.Degeaba ii spui cat de mult o iubesti tu.Important pentru tine e pe cine iubeste ea pentru ca nu cred ca esti tu acela.

| ignore a răspuns:

Eu cred ca te iubeste si zice ca nu te iubeste pentru ca va certati si pentru ca tuh o ignori sau nu esti cum ar vrea ea sa fi. implicate mai mult daca iti place de ea.

| Jeanny22 a răspuns:

Cred ca atunci cand ti-a spus ca te iubeste, ori s-a jucat cu tine, ori nu ti-a spus-o din tot sufletul, cu adevarat.
Eu stiu ca atunci cand iubesti pe cineva, iubesti pentru toata viata. Iubesti si defecte, si calitati. De exemplu: El iubeste, ea nu. Dar totusi sunt impreuna. Atunci cand se cearta, ea chiar il uraste cu adevarat, dar el vede iubire si in supararea ei, si in ochii ei care plang, si in fruntea ei care se incrunta. Parca atunci isi da seama, ca de fapt o iubeste si mai mult decat credea el. Nu spun ca intr-o relatie,trebuie sa-l faci pe cel de langa tine sa planga, dar ar trebui sa vezi iubirea, speranta chiar si atunci cand nu totul e roz!
Poate ea nu te iubeste la fel de mult cum o iubesti tu!
Cum poate azi, sa-ti spuna ca te iubeste si maine, ca nu te mai iubeste?
Poate are pe altcineva. Oricum, ca sa afli adevarul ar trebui sa vorbesti fata in fata cu ea. Comunicarea e totul! Trebuie sa o intrebi de ce, acum, nu mai vrea sa fie alaturi de tine. Chiar asa de rau ai gresit? Daca ai suparat-o, dar nu vrei sa o pierzi, ar trebui sa te gandesti la ce ii place ei, si sa-i oferi. Incearca sa o imbunezi!
Mult noroc!
P.S.Sunt curioasa: Si tu faceai la fel ca ea? Ii spuneai ca o iubesti, iar peste cateva clipe ii spuneai nu o mai iubesti? (astept raspunsul tau)
Jeanny22!

| enverhoxha a răspuns:

E cam nebună şi nici tu nu eşti chiar în regulă. O sugestie: dă-i două peste fund. O să te lase imediat, dar măcar rămâi cu plăcerea asta.

| Eduard a răspuns:

Salut!

Ai uitat sa ne dai un amanunt crucial, varsta.

Sti cum sunt fetele... se supara si unele chiar spun orice la suparare, majoritatea fetelor sunt orbite de nervi si ar face orice rau, asta o spun din ce discut eu cu fetele si marturisi si bla bla... Nu va suparati fetelor, nu va judec eu vorbesc din ce imi spune-ti voi mie, seriously.

In fine, problema se pune altfel. Daca ar fi matura si ar fi interesata cu adevarat nu ar reactiona asa. Ce-i drept intr-un cuplu nu e misto sa te certi zilnic, dar si cearta poate fi constructiva. Nu ne-ai explicat de ce va certati, din prostii, din faptul ca ai intors capul dupa o fata sau tu vi cu subiectele... e foarte important sa ne spui de ce va certati.

Poate ii place de altcineva si sta cu acea persoana la susta, insa nu putem sa o judecam deocamdata. E drept sa nu te miri daca maine-poimaine e cu altul la brat. Asa se poarta zilele noastre.

Incearca sa fi mai tandru, sa fi mai intelegator. Daca o iubesti nu te mai certa cu ea, las-o sa se certe singura. Nu-i mai spune nimic sa o infurii, spune-i ca-ti pare rau sau sa discutati matur problema fara tipete, reprosuri idioate, cu promisiuni de indreptare si alte chestii.

Mai gandeste-te poate nu-i oferi ceva. Iti cere ceva si tu nu ii dai, te roaga si tu nu faci etc.

Viata sexuala aveti? Daca mergeti in public va e rusine unul cu altul? Lumea face misto de voi? Sunt alti tipi mai mari care o supara? Prietenele ei ce zic? Te barfesc, nu te plac etc.

Sunt atatea intrebari prietene pe care trebuie sa ti le pui incat uneori te intrebi daca se merita happy.

Ce sa-ti zic omule, mai trebuie sa cresti presupun. Nu vreau sa fiu rautacios, dar banuiesc ca ai vrei 14-15 ani. Acum e vremea sa cresti, dar nu fi timid, nu-ti fie teama, mai experimenteaza. Nu e vremea de dragoste la 15 ani prietene, sa fim seriosi.

Uita-te in jurul tau, cate fete stau cu unul si maine sunt cu altul? La fel si la baieti. Asa ca nu te mai agita; lupta doar.

Multa bafta si ce sa zic, daca ti mult la ea va vedea lucrul asta si tu vei fi in stare sa stii cum sa te comporti!
Cius!

| LexHasAMasterPlan a răspuns:

Bun, o iubesti, atunci fa-i un cadou si spune-i ce simti pentru ea dar fi prudent in acelasi timp. Poate avea pe altcineva daca va certati atat de mult. Si poate e sensibila doar cand esti tu prin preajma ei. thumbs up Si fi si tu la fel de sensibil ca ea ca sa-l uite pe celalalt pentru ca tu esti perfect pentru ea. happy Nu stii sigur daca iubeste pe altcineva asa ca incearca ce ti am zis.winking Sa-mi spui daca a mers! call me

| 1mist3r explică:

Ne certam din lucruri banale...are 14 anibig grin

| 1mist3r explică:

Nu,jenny nu faceam la fellaughing

| maria_4358 a răspuns:

Eu cred ca te iubeste si vrea sa iti arate cum e sa suferi macar putin ea sufera mereu cand ii spui ca are un defect ca de mic oricum ar fi tu ai facut o greseala si trebuie sa o repari inainte sa se indragosteasca de altul

| Carmina_8428 a răspuns:

Dai un mesaj pe care tu ai dori sal astepti de la ea spune-i ce simti si incerca sa nu va ma certati asta duce la indepartarea unuia de celuilalt