| essther19 a întrebat:

Orgasm anal: Mit sau adevăr?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Adevăr.
Anusul fiind apropiat de vagin, au și un perete comun, prin stimulare în anumite poziții să zicem deasupra, pe o parte, misionar, penisul poate stimula punctul g prin acel perete comun. Deci și prin urmare se produce un orgasm.
Atât teoretic, cât și practic, acela e tot un orgasm vaginal nici decum anal, doar că e provocat prin sex anal, datorită acelui perete comun și stimulării punctului g în anumite poziții.

12 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Mit

| mona a răspuns:

Mai degraba un mit

| ReiVaN a răspuns:

Si noi ar trebui sa nu ascultam anatomia si specialistii pentru ca un tip cu un alt tip la avatar spune asta?

| Azµre a răspuns:

E vorba tot de orgasm vaginal. Doar că e produs prin anus datorită peretelui comun cu vaginul se stimulează punctul g.
Dar în realitate și de drept tot orgasm vaginal este.
Corect?

| darrio2007 a răspuns (pentru Azµre):

Corect.Dar cred ca s-a referit la un orgasm pur si simplu.

| Azµre a răspuns (pentru darrio2007):

În afară de a o ustura fundul nu aș vedea alt orgasm rolling on the floor

| darrio2007 a răspuns (pentru Azµre):

Ok.Vaselina cat cuprinde.

| Azµre a răspuns:

Nu jigni utilizatorii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perversiune.

| TreiSurori a răspuns:

Adevar,o femeie poate avea 4 orgasme diferite
Anal
Normal
Squirt si Clitoridian.

Funda?

| hotdesire a răspuns:

Orgasmul anal apare in urma stimularii intraanale, fie prin contact sexual, prin stimulare manuala sau cu ajutorul unei jucarii sexuale. Doar anumite persoane pot avea orgasm anal, placerea provenind din stimularea terminatiilor nervoase din zona perianala si din canalul anal.

O alta zona responsabila pentru orgasmul anal este peretele rectovaginal care raspunde in timpul stimularii ca orice alt tesut erectil. Unele femei pretind chiar ca, orgasmul anal este mai intens decat cel vaginal sau clitoridian, in timp ce multe dintre ele nu au remarcat o diferenta semnificativa.

Orgasmul anal se obtine si fara stimulare vaginala sau clitoridiana, dar nu uita de lubrifiere! Foloseste lubrifianti pe baza de apa! Sunt cei mai indicati!

| VreauSaRad a răspuns:

Mit!winking! Nu ai stimulenti in anus tipo!