| Ioanaanaa a întrebat:

OVULAȚIE!
Bună ziua, tuturor! La câteva zile după menstruație am încercat sa fac câteva teste de ovulație( 8 zile la rand) dar în fiecare zi negativ. Ieri a doua linie a fost puțin mai pronunțată, dar nu la fel de roșie ca cea de control... Iar astăzi din nou aproape inexistenta... Este posibil ca eu sa nu ovulez? Ma voi duce și la medic, dar pana atunci ma interesează câteva păreri

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu suntem medici nu stim, mergi la un medic ginecolog, ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde numaid e tipul de ciclu menstrual pe care-l ai tu!
Ovulatia se produce cu regularitate numai la femeile cu ciclul menstrual de tip regulat, la cele care au ciclul neregulat se poate intampla dupa 2-3 saptamani de la menstruatie, sau chiar odata la cateva luni.

| dullcat a răspuns:

Nu stiu cum sa-ti spun, dar adesea femeile recurg la pastila de a doua zi fiindca acei terchea berchea sunt niste egoisti nesimtiti care nu doresc sa foloseasca prezervativ, din motive stupide ca le scade din placere etc. Asa ca mai usor cu remarcile astea.

| AmandinaDragan a răspuns:

Cati ani ai?

| Ioanaanaa explică:

Ce prost.