| DeeeDeee_2299 a întrebat:

Pai, am fost cu un tip care l-am iubit un an de zile si era totul minunat cand m-am cuplat cu el, dar dupa un timp el a ales sa ne despartim spunand ca sunt prea geloasa, dar nu mi se parea normal cand iesea cu mine sa vorbeaca de foatele lui prietene si cum s-a f**** cu ele si se mai uita si dupa altele, oricum a ales sa ramanem amici si am ramas ieseam cu el si vorbeam cu el cum ca nu s-ar fi intamplat nimica.acum 2 zile mi-a spus ca m-a iubit si ca inca mai tine la mine si ca ar vrea sa ne impacam dar sa mai asteptam putin.ieri ma invitat cu el dar nu am putut din motive personale si am vorbit cu el cum nu s-ar fi intamplat nimica...si aseara am vazut ca -s-a combinat cu fosta lui prietena, eram distrusa nu stiam ce mai fac tremuram toata.Il iubesc enor si nu as renunta la el niciodata... Ziceti-mi ce sa fac un sfat mi-ar fi de folos? crying

Răspuns Câştigător
| goldheart a răspuns:

Buna, scumpo! Eu cred ca tipul cu care ai fost este unul dintre acele ''exemplare esuate ale vietii'', un om de nimic, care nu merita iubirea ta. Oare dc nu a putut sa aprecieze perla pe care o avea langa el si sa nu se mai uite dupa altele? E clar ca nu a tinut suficient de mult la tine si sfatul meu ar fi sa il uiti. Consider ca tu esti o fata speciala si meriti mai mult decat un baiat care nu-ti este fidel sau care se lauda la tine cu fostele sale relatii. Gaseste-ti un hobby, citeste, fa sport, iesi prin parc cu prietenele pentru a cunoaste baieti noi. Sunt convinsa ca vei gasi pe cineva care sa te iubeasca in adevaratul sens al cuvantului si sa se bucure ca are langa el o fata minunata ca tine. Te pup si sper ca te-am ajutat! Fundita? :*:*:*

2 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Intro relatie eu zic ca e nevoie de doi,atata timp cat el a facut o alegere tu esti dispusa sa alergi dupa el ca sa te aleaga pe tine? Sa zicem ca obtii asta esti sigura ca mai tarziu nu iti va face la fel? Daca tu ai refuzat o invitatie,iar el sustine ca inca mai tine la tine, dar alege pe altcineva cu prima ocazie, ti se pare ca ceea ce a spus este adevarat? Eu zic ca a zis sa mai asteptati un pic doar ca sa vada ce raspuns primeste din partea cealalta.Nu consider ca e vina ta, doar ca probabil a propus impacare pentru amandoua iar care a fost mai rapida, l-a luat. Poti lupta dar nu stiu daca merita eforutl dupa gestul lui.Eu zic sa pui in balanta cuvintele si faptele lui si sa alegi tu daca vrei sa lupti. Pe termen lung chiar daca il desparti de actuala,sunt sanse foarte mari ca roata sa se intorca si in cazul tau. Nu crezi ca meriti mai mult? Nu crezi ca poti intalni pe cineva care sa lupte pentru tine,sa te faca fericita si sa te respecte? Tu sti cel mai bine ce iti doresti,dar ia in considerare si consecintele. Daca in cele din urma tu crezi ca il vrei,cauta-l, convinge-l ca i-ar fi mai bine cu tine, practic te rogi de el sa fie cu tine in loc de cealalta.

| ThePunisher a răspuns:

E normal sa te deranjeze faptul ca vorbeste numai despre fostele, cu asta sunt de acord. Dar de ce te-ai despartit de el daca spui ca il iubesti enorm si nu ai renunta la el niciodata? Daca il iubesti, de ce v-ati despartit? Si odata ce v-ati despartit, de ce nu ti-ai vazut de viata ta? Poate gaseai un baiat cu mai mult bun simt care sa nu vorbeasca despre partidele de sex cu fostele. Dar tu ai stat cu gandul numai la el, si in momentul in care el ti-a aruncat o vorba in bataie de joc, cum ca ar vrea sa va impacati dar vrea sa mai asteptati putin, tu te-ai inmuiat toata pentru el. Si el bineinteles ca s-a cuplat cu alta, pentru ca a trecut peste tot ce a fost intre voi. S-a jucat cu tine si tu ai cazut in plasa lui. Ce sfat sa iti dau eu? Mergi mai departe, lasa-l in urma, si poate o sa cunosti un baiat mai bun.