| CrissDot a întrebat:

Pai am si eu o problema, imi place de un baiat si lui de mine ca e evident doar ca nu l-am cunoscut decat de 1 luna si el are prietena doar ca ei nu se mai inteleg asa bine si el stie ca eu il plac, iar eu vorbesc pe mess cu el infiecare seara si el se baga in seama cu mine din orice lucru micut de vorba face unu care sa dureze mult...va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| miki_9255 a răspuns:

Apare intrebarea: daca nu se mai intelege asa de bine cu prietena lui de ce mai sunt inca impreuna? este destul de complicat. daca vorbiti mult e destul de clar ca ceva tot este.incearca sa vb cu el despre relatia lui cu ea dar fara sa ii dai vreun sfat sau ceva pur si simplu il intrebi ce mai face x cum te mai intelegi cu ea.acum depinde si de unde ai aflat ca nu se mai intelege bine cu ea.incearca sa vorbesti cu el despre orice si poate chiar sa-i propui sa mergeti undeva ca "prieteni" pentru moment.trb sa fii foarte atenta sa nu cumva sa fie asa ceva de moment sau sa vrea el sa mai diversifice meniu.am avut o situatie de genu si iti zic din experienta trebuie sa fii foaarte atenta la orice cuvant la orice gest.si in caz ca se desparte de ea si iti propune ceva e bine sa lasi asa o mica perioada macar cateva zile pentru ca nu sti cum reactioneaza prietena lui.si sa eviti si u problemelesmug

4 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Parerea mea este ca te place, si ca vrea sa se apropie de tine.Nu conteaza de cat timp il cunosti. Din moment ce spui "imi place de el", e clar ca ai tu un motiv, si sti in mare parte despre el.Cred ca ar trebui sa vorbesti cu el si sa-i spui ceea ce simti.

| gigiro a răspuns:

Calmeaza-te! Ii face placere ca tii la el.Pana nu termina relatia cu prietena lui, e bine sa nu te mai amesteci.

| SperanteSpulberate a răspuns:

Da se poate sa te placa, sau doar ca o prietena, eu iti zic sa astepti sa mai vorbiti, si intreaba-l daca simte ceva pentru tine, dar incet nu direct! Fericire si iubire!
Bafta si Craciun Fericit!

| Bibutzu a răspuns:

Te place!
asta cred eu din spusele tale!
insa un baiat poate placea doua fete in acelasi timp! INFORMEAZA-TE de la prietenii lui. sau chiar intreaba-l uh. ceva de genu. cmf iubi taw? sau chestii din astea. apoi incearca sa fii foarte draguta cu el. ca in momentul cand se va descotorosii de aia sa fii uh urmatoare optiune. pup! funda/