| PeaNutts a întrebat:

Pai e o fata la scoala de care imi place... adica nu cred ca o plac doar eu... sentimentul este reciproc dar parca imi e rusine sa ii spun.

Adica. gen mai chiulim de la orele de sport la scoala si stam amandoi in clasa. sau mai stam prin scoala singuri dupa ore. (notific ca nu am iesit nici o data cu ea prin oras... decat cu alti colegi, adica nu doar noi2 ). Un prieten de al meu mi-a zis ca s-ar putea sa fie sentimentul reciproc daca rade la toate glumele mele. pai chiar asa si e.

Dar faza e ca sunt putin rusinat sa ii zic in fata, dar nici pe mes nu mi-ar place sa ii zic.

Are cineva vr-o idee cum as putea sa aduc intr-o discutie subiectul asta?

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De ce,ma rog,ti-e rusine sa-i spui?
Fata,in felul ei te incurajeaza,dar ea asteapta sa faci tu primul pas!
Bunul simt si sensibilitatea nu ii permit sa vina ea la tine sa-ti spuna ca te place.O fata care rade la glumele unui baiat,oricat de seci si nereusite ar fi ele,il place clar!
Lasa rusinea,ia-o frumos de mana si spune-i ce te faci acum,poftim,ai incurcat-o,o placi,te gandesti numai la ea,offff.
Dezamagesti si obosesti o fata,atunci cand esti timid!
Hai,n-o mai lasa sa astepte!
Si, daca ii spui si cand ai invitat-o la o inghetata sau o pizza si sunteti doar voi doi, cu atat mai bine!
Nu te mai ineca intr-un pahar cu apa!
Mult noroc!

| beatrice_2339 a răspuns:

Heii!batting eyelashes
Iti voi da un raspuns concret,care sigur te va ajuta pentru ca vine din partea unei fete.
In primul rand incearca te roog, sa uiti de timiditate, rusine! In caracterul unui adevarat "barbat" (cum isi doreste orice femeie) nu trebuie sa existe asa ceva.
Exista o metoda care sigur va funciona : daca faci o fata sa creada ca tie iti place de ea, va fi sigur la picioarele tale. Eu una, am cazut la picioarele aproape fiecuri baiat care mi-a zis ca ma place.Te asigur, asta functioneaza cu 98% dintre fetehappy.
Si incearca mai intai sa ii fi prieten, cand are o problema ajut`o nu o lasa.Intereseaza-te de tot ce face ea, de ce ii place.
O fata nu uita niciodata daca un baiat i-a fost alaturi ca a avut probleme.
Este bine sa petreci timp cu ea, dar incearca sa o inviti (politicos ) undeva sa fiti doar voi 2.
Daca se va simti bine,pot paria ca nu va vrea sa se mai desparte de tine.
Incearca sa fi impreuna cu ea in fiecare moment al zilei, sa sti ce face sa aveti secrete, prieteni comuni.
Si, inca o data : uita de rusine! fi barbat!
Sper ca te-am ajutat love struck!`
Va doresc sa fiti cel mai frumos cuplu :*! Iubiti-va!
Fundaa`?batting eyelashes