| AncaVlad200 a întrebat:

dau FUNDA cui ma poate ajuta si imi poate spune parerea lui.totul a inceput acum un an in aprilie cand m-am pus cu un baiat mai mic cu un an decat mine (pentru mine nu conteaza varsta) am fost impreuna cam o luna pana cand el a decis sa ne despartim cu pretextul ca e gelos, dar prietenii lui sunt sigura ca au fost de vina fiindca ei eram indragostit de mine, infine. A fost prima dragoste pentru mine si sincer a fost frumos chiar daca a durat putin si nu mia pasat ce spuneau altii cum ca nu ar fi tinut atat de mult la mine fiindca doar eu stiu cum era cand eram singuri si am incercat sa-i arat ca am trecut peste si ca nu-mi pasa.In tot acest timp nu am mai vorbit, iar la sfaritul anului era cu colegii lui la scoala si ne-au aranjat noua clasa si a baut putin si tot spunea ca ii este dor de mine si ca eu am vrut sa ne despartim, apoi a trecut si vara si la inceputul anului s-a pus cu o fata de o varsta cu el cu care in prezent este de 9 luni! si el zice ca o iubeste,dar s-a intamplat de craciun sa mergem la colindat si cand ea a mers acasa el a profitat de moment ne-am imbatat amandoi si toata seara a stat cu mine si m-a luat in brate m-a sarutat si mi-a zis ca e confuz, apoi cand ne-am trezit le zicea prietenilor nostri ca o iubeste pe fata respectiva dar nu putea da o explicatie pentru ce a facut iar de la mine si-a cerut scuzee, apoi i-a spus si ei doar ca m-a pupat apoi s-a 'scos' fiindca ea a reactionat urat. A doua oara s-a mai intamplat la fel la ziua unei prietene dar atunci n-am mai regretat a2a zii si tot atunci ne-am blocat in camera acoloo si ne-am revenit din betie amandoi si am incercat sa lamurim, iar el a zis ca sa o dam in...pe prietena lui, dar apoi a zis ca o iubeste si ca noi acum ne distram.cativa dintre prietenii nostri cam toti adica spun ca inca ar mai simti ceva pentru mine si eu nu mai stiu ce sa cred. daca iubesti pe cineva nu inseli si tocmai cu fosta! plus ca nu mi se pare corect ce face cu amandoua si cu prima ocazie ar mai face ceva cu mine.a mai zis ca s-a plictisit de ea dar de ce mai sta cu ea? HELP! in orice caz se vede ca s-a schimbat de cand eram noi doi impreuna. tousi HELP DAU FUNDAAA, vreau pareri.aaa si daca mai vine la mine (ca mai urmeaza o zi de nastere) ce sa fac si ce sa ii zic? fiindca vreau niste explicatii de la el.

5 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

El gaseste un motiv care sa te faca geloasa.
Imi pare rau.
Pa, pa.

| olivikkka a răspuns:

Mi se pare un mare badaran care nu e de nasul tau, lasa timpul sa treaca si cu siguranta va veni si baitul tau care va fi demn de tine, si nu mai bea atit ca la betie ajungi departe ca din cite am inteles voi va sarutati cind erati bauti, bafta multa

| Melany8 a răspuns:

Eu cred că lui nu-i este interesant cu prietena lui el pur și simplu găsește un motiv ca să te facă geloasă

| Staicu_Razvan_1996 a răspuns:

Daca ti-a zis ca te place cand era "baut", atunci probabil asta e adevarul, dar poate sta cu acea fata doar sa te faca pe tine geloasa(si sa vada cum reactionezi).Eu zic sa te intalnesti cu el undeva, doar voi doi si sa clarificati lucrurile.

| AncaVlad200 explică:

Si pana la urma ce sa fac la urmatoare intalnire de genul asta? ce sa-i zic ...ca mie atat de greu sa stau departe de el cand vine la mine...