| panda_3737 a întrebat:

Pai.sunt cu un baiat de aproape 8 luni.Suntem colegi de clasa(a11a), in concluzie ne vedem zilnic.Ne certam destul de des din toate nimicurile(eu ma supar foarte repede), el e destul de orgolios.Eu ma inteleg foarte bine cu parintii lui, el la fel de bine cu parintii mei.Ieri m-am certat cu el petru ca mergeam sa ma intalnesc cu el si-l vad de la distanta tragand de o tipa(in joaca), mie mi s-au inmuiat picioarele. El mi-a spus ca doar tragea de ea pentru ca-i luase ochelarii. Mi-a zis ca am iubeste si incerca sa-mi explice ca nu s-a intamplat nimic.Dar...la cat de des imi spune ca ma iubeste, nu mai stiu daca e doar o obisnuita sau chiar ma iubeste. Face foarte multe lucruri pentru mine, dar ma enrveaza ca niciodata nu recunoaste cand greseste cu ceva.Stiu ca am postat cam degeaba, dar am nevoie oarecum de o consolare sad. Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Clar te iubeste, clar nu te inseala, clar e potrivit pentru tine!

Tine de el ca in ziua de azi numai de cocalari dai!

Zi mersi ca e doar orgolioshee hee

| Dizzydizz a răspuns:

Inainte de toate trebuie sa inveti sa abordezi situatiile.Sa dai dovada de maturizare.
Lasa -l sa se uite la altele, sa traga de ele.Tot la tine se intoarce, stii prea bine
Cat despre faza cu te iubesc te inteleg ca si mie mi se int asa.Imi zice prietenul de 10000 de ori pa zi te iubesc dar nu il cred...

Fii indiferenta cu el cand iti greseste.

| Beiibby a răspuns:

Buna pai nu stiu mie una mi se pare ca esti putin cam geloasa(fara suparare big grin) Nu stiu poate baiatul chiar te iubeste si ti-a spus adevarul in legatura cu acea fata...Nu mai pune tot la suflet si incearca sa nu va mai certati asa des.Cat despre prietenul tau de ce nu ii spui ca ai vrea sa discutati si sa ii spui ce te deranjeaza la el? asa poate se schimba si in felul asta o sa comunicatii si mai mult. Sper ca te-am ajutat :* ai grija de tine te pup

| g00dg1rl a răspuns:

Chiar tu ai zis ca e foarte orgolios, normal ca nu o sa recunoasca cand a gresit cu ceva happy. Eu vad ca totul merge foarte bine intre voi, asa ca nu ar trebui sa fii geloasa. Iar daca ti-a zis ca te iubeste inseamna ca asa ii, mai ales daca iti demonstreaza acest lucru si prin fapte happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti cu un baiat, de aproape 8 luni? sau esti cu un baiat de aproape 8 luni? adica sa inteleg ca are aproape 8 luni? rolling on the floor e nou nascut? thinking rolling on the floor)
esti foarte geloasa. daca continui sa procedezi astfel risti sa il sufoci, risti sa fuga de tine cat il tin picioarele, oricat de mult te-ar iubi. lasa-i omului libertate ca nici tie nu cred ca ti-ar placea daca el ti-ar pune conditii sa nu vorbesti cu colegii de clasa. ca tragea de ea ca i-a luat ochelarii, asta e o copilarie. nu poate toata viata lui sa comunice doar cu tine si tu sa comunici toata viata ta doar cu el. daca ar fi asa, ca fiecare om de pe planeta sa comunice doar cu un singur om, gandeste-te ce ar fi thinking toata faza cu ochelarii e o copilarie, nu ai de ce sa fi geloasa. normal ca te iubeste si e foarte bine ca iti spune tot timpul ca te iubeste. nu mai pune atata la suflet ca nu are sens. si te asigur, daca ar fi ceva intre ei nu ar fi existat faza cu ochelarii. intuitia imi spune ca nu i-ar fi furat ochelarii rolling on the floor eu spun ca daca nu vrei sa ti-l indepartezi fii mai ingaduitoare si nu-i mai fa observatii pentru chestii de rahat. si la faptul ca nu recunoaste cand greseste, (nu ma refer la mine in nici un caz)exista oameni carora le face rau sa-si recunoasca greselile, nu fiindca sunt orgoliosi si nici lasi, ci fiindca le face rau acel sentiment care il degaja. fiecare individ e unic, simte lucrurile in felul lui. daca isi recunosc lor totul e ok. probababil tu uneori ii vezi greselile prea negre, incearca mai mult sa il intelegi si nu mai fi asa de sceptica. comunicati mai mult, cat de mult. asta este cel mai important lucru ce duce spre increderere.