| ralukutz a întrebat:

Pana acu putin timp credeam ca nu voi mai fi indragostita niciodata, pentru ca inca speram si poate oarecum in subconstient inca mai sper sa ma impac cu fostul meu prieten, dar m-am indragostit lulea de un alt baiat. Un baiat care as putea sa spun ca... e cel mult asteptat. Pacat doar ca totul e asa de complicat. Fostul meu prieten e plecat din tara pe o perioada de 6 luni si a spus ca si-ar dori ca, in momentul in care vine inapoi sa ne impacam si sa ne mutam impreuna si sa ne casatorim. Baiatul de care m-am indragostit cand nu mai aveam nici o speranta, are un amic care s-a bagat in seama cu mine, nu s-a intamplat nimic intre mine si amicul lui, doar niste intrigi tesute de diferite persoane cu interese. Baiatul stie ca mie imi place de el si a lasat sa se inteleaga foarte clar si in mai multe ocazii ca si lui ii place de mine, ca nu ii sunt indiferenta. Problema e...ca nu se mai intampla nimic, nu mai face nici o miscare. Voi ce ma sfatuiti, ce parere aveti? (sincer sunt dezorientata)

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Eu spun ca tu ai nevoie de o pauza. Eu spun ca sa astepti ziua ce va veni dupa acele 6 luni. Nu neaparat pentru a salva o relatie. Dar ai nevoie de liniste pentru a-ti pune ordine in ganduri. E in regula sa mai flirtezi poate cu vreun baiat dar nu e bine sa incepi o relatie acum. Nu cred ca e benefic. Tu ai nevoie sa gandesti ce a fost si sa vezi cat merita o impacare in functie de motivul despartiri. Si sa realizezi daca el are calitatile celui alaturi de care ai putea sa iti petreci mare parte din viata. Asta e parerea mea. Nu te implici in relatii pana atunci. Si atunci ii dai o sansa. Nu e obligatoriu sa te impaci cu fostul. Poate pana atunci realizezi ca o impacare nu este ce vrei tu si ca el nu are multe calitati pe care le cauti la partenerul de vis. Nu te grabi. Ai nevoie de aceasta pauza. Si eu am trecut prin asta. Si mi-am dat seama ca partenerul cel mai bun in astfel de momente este pauza. Ceva aer proaspat departe de orice relatie.

1 răspuns:
| Cristina_3098 a răspuns:

Eu zic sa te gandesti bine ca din ce spui tu primul este mai hotarat, depinde din ce cauza v-ati certat.Cu celalalt eu zic sa eviti cauta aventura si asteapta sa faci primul pas la o adica sa dea vina pe tine daca afla celalalt Bafta.