| Valy_6530 a întrebat:

Pana acum, de cate ori am facut-o cu prietenul meu, am facut-o neprotejat, dar a stiut cand sa se opreasca si nu am avut nicio surpriza neplacuta.Si m-am gandit eu sa ascultam si de alte persoane si sa folosim prezervativ, a cumparat unele dintre cele mai bune prezervative. A ejaculat, cu gandul ca e bun prezervativul si cand a scos si s-a uitat, se rupsese prezervativul.Singura varianta e ca ar fi ejaculat in mine. Mi-e foarte teama, sunt sanse sa nu raman? stiu ca sunt sanse sa raman, dar intrebarea este daca sunt sanse sa nu raman? multumesc.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca sunt sase sa nu ramai insarcinata, depinde de perioada ciclului menstrual in care te gaseai. Degeaba cumparati prezervative bune daca le folositi incorect.

| Crisu a răspuns:

Sunt sanse si sa nu ramai, dar de ce nu faci tu un test de sarcina la o saptaman sau la 10 zile ca sa aflii? Daca stai cu mainile in san si ii intrebi pe altii, nu o sa afli. happy Succes! Te asteptam cu vesti bune.

| TąNyą a răspuns:

Dacă ai ciclu regulat calculează-ţi data fertilă. şi 5 zile înainte/după ciclu sunt şanse f mici să rămâi. depinde.

Ori iei pilula de a 2a zi ( nerecomandată sub 18 ani şi fără consult ginecologic deoarece poate duce la probleme.) ori aştepţi şi faci test de sarcină peste 3 săptămâni.

T.

| lolipop_5666 a răspuns:

Daca esti imediat dupa menstruatie ai sanse mari. incerca cu pastila de a 2a zi daca nu au trecut inca 72 de ore... sau mergi pe noroc sansele sunt de 42 % ramai insarcinata

| Girlrock_5477 a răspuns:

Logik ca sunt sanse rolling on the floorlaughing asa cred...