| coadadematura a întrebat:

Pana la cati ani creste penisul? Am 16 ani jumate si 12 cm la penis in stare erecta, credeti ca va mai creste?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta corecta trebuie sa cunosti si sa intelegi ca, in cazurile in care baiatii intra in perioada de pubertate la varsta considerata ca fiind normala, adica in jurul varstei de 10-11 ani, in acel caz, dezvoltarea penisului atat in lungime cat si grosime se termina in jurul varstei de 16 ani, insa poate sa existe si o abatere/diferenta de circa +/- 1 an.
Insa varsta pana la care poate sa creasca penisul (in lungime cat si grosime) se mareste cu cativa ani si drept urmare, dezvoltarea penisului se termina in jurul varstei de 18-20 de ani, insa acest lucru se intampla numai in cazurile in care baietii sunt afectati de sindromul denumit retard pubertal, adica cazurile in care dezvoltare psihico-mintala dar mai ales cea fizica a baietilor este intarziata intr-o anumita masura (mai mica sau mai mare). Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Penisul isi inceteaza cresterea la 16 ani, la modul cel mai serios.
Cred ca esti obsedat de penisul tau, vad ca ai cel putin 20 de intrebari unde ne tot intrebi daca-i bine, daca mai creste samd.

Eu zic sa-l pui la pastrare, sa nu se consume, ca si asa este micut si altul oricum nu-ti mai creste.
https://www.tpu.ro/utilizator/acbajj/intrebari/

| mihai69 a răspuns:

Nu mai crește, sau cel mult vreo 5 mm.
Dar dacă nu e subțire ca paiu' și știi ce să faci cu el, e mai mult decât ok.

| Emilian65 a răspuns:

Da, va mai creste.