| MaTrIx8378 a întrebat:

Parerea voastra, sfatul vostru pentru mine conteaza, eu sunt intr-o relatie cu prietena mea de 2 saptamani, in care ne-am intalnit o singura data din cauza distantei intr-un fel si din cauza scolii in fine, ea ii place de mine, tine la mine, dar a intervenit o alta poveste;|, in liceu la mine e o fata deoseama cu mine, in care eu am simpatizat-o de la inceput de cand a intrat aici la mine la liceu, si e frumoasa, vream sa fiu impreuna cu ea acum ceva timp, dar nu ma gandeam ca as avea vreo sansa la ea... azi am aflat de la prietena ei, ca ea ii place de mine. si ca vrea sa ne cunoastem maine. deci mi-a dat de inteles. ca vrea sa fie impr. cu mine., eu acum. chiar nu stiu ce sa fac, cu prietena mea actuala. de fel vorbim in fiecare zii pe mess... si joi urmeaza sa ma intalnesc cu ea, si fata care ii place de mine, si mie imi place de ea, si as accepta-o sa fiu cu ea. dar chiar aiurea. cu actuala ce sa fac? intr-un fel as vrea sa ma despart de ea. ca sa fiu cu cea din liceu meu. dar cum sa ii zic prietenei mele, ca sa ma despart intr-un fel de ea. nu vreau sa o ranesc, dar nici nu am idee cum sa fac, cam lunga povestea. dar am vrut sa va explic cum s-a ajuns la asta happy, astept raspunsuri, funda + voturi

Răspuns Câştigător
| JoshuaNNN a răspuns:

Salut! Te afli intr-o situatie destul de urata, insa tu trebuie sa stai si sa te gandesti bine la ce vrei si la ce simti.
Daca tu nu simti nimic pentru iubita ta actuala, as zice sa ii explici frumos ca numai puteti fi impreuna datorita distantei dintre voi, si ca sa stii, relatiile la distanta nu tin in adolescenta.
Eu cred ca tu numai simti nimic pentru ea, ca altfel nu te-ai mai gandi tu la posibilitatea de a sta cu fata de care iti cam place.
Asta este doar parerea mea, insa doar tu stii ce simti pentru ambele fete, ai grija ce faci ca s-ar putea sa regreti mult dupa asa ca stai mult si gandeste-te la asta!

2 răspunsuri:
| goodyke a răspuns:

Vezi mai intai daca mai tii la actuala iubita, pentru ca din moment ce ai zis ca "nu vrei sa o ranesti" inseamna ca sentimentele sunt acolo, vezi ce are ea, si nu ma refer la frumusete, vezi ce te atrage, ce te-a facut atat timp sa stai cu ea chiar la distanta si compara cu cealalta fata, care din cate inteleg te atrage doar frumusetea. Eu iti dau un sfat care ar putea fii criticat de unii big grin daca pe actuala o iubesti, iar la celalalta iti place doar ca e frumoasa, nu-ti strica o aventura pusa bine la punct, ai si avantajul distantei, ai mare grija sa nu fii prins, dar nu renunta daca "e buna fata", insa sa nu intinzi coarda, asta e adolescenta, trebuie sa le facem pe toate, nu sa credem ca iubim si sa ne inchidem intr-o cusca cu o singura fata happy

| DragonMystyc1997 a răspuns:

Pai frate... iale pe amundoua pana cand te gandesti cu care sa ramai dar ai mare grija sa nu afle k esti cu amundoua pentru ca nu cred ca ai mai avea vreo sansa la niciuna