| opierdevara a întrebat:

Sunt intr-o dilema - e mult de citit dar vreau sa ma lamuresc puppy dog eyes

Am o prietena, careia ii voi spune D., si ei ii place de un tip >- T. Tipul acela are un prieten A. de care imi place mie.

Ieri eram in curtea liceului, si stateam cu cea mai buna prietena a mea pe o banca, cam la 3 metri distanta de banca pe care stateau D, T si A. Cand D a plecat de pe banca, s-a uitat la mine si a zambit, caci ea stia ca mie imi place tipul. Apoi m-am ridicat si eu si bff meu, ca se sunase. Atunci au inceput baietii sa spuna ca si el m-ar place si chestii de genul, ca ar vrea sa ne cunoastem mai bine.

Tin sa mentionez ca ei nu sunt genul de baieti care cred ca pot avea orice fata, adica pe limba mea-cocalari.

Cand am intrat in liceu, m-am intalnit cu D, si am intrebat-o daca e adevarat, daca ma place.

Ea mi-a zambit si a dat din umeri.

Eu ce sa inteleg acum?

Ma place sau nu?

Raspunsul care ma lamureste cel mai bine ar funda.

Si restul voturi in functie de merit :*

10 răspunsuri:
| Tmcn a răspuns:

E clar că te place, însă am o nelămurire, dacă eşti prietenă cu D., ea de ce nu îţi spune. Răspunsul pe care ţi l-a dat când ai întrebat-o dă dovadă de. nu ştiu, parcă nu ar vrea să recunoască.

| opierdevara explică (pentru Tmcn):

Adevarul este ca nu sunt chiar foarte buna prietena. Suntem prietene doar la scoala big grin. cam ceva de genul thinking este putin egoista cateodata, dar nu imi place sa judec oamenii. eu consider ca multi sunt prietenii mei, si tocmai de-asta zic asa big grin.

| Tmcn a răspuns (pentru opierdevara):

Aiurea.Nu te mai baza pe ea când vine vorba de tipul ăla.

| opierdevara explică (pentru Tmcn):

Din pacate, sau poate din fericire mi-am dat seama de chestia asta puppy dog eyes. si acum regret de toata faza asta puppy dog eyes.

| Cr1zzu a răspuns:

Sincer nu prea se intelege ce vrei sa zici tu acolo mai bine scoteai chestiile cu D T A totusi se vede de la o posta ca ii place de tine deci nu mai fii asa rusinoasa si du-te discuta cu el adu vorba de relatii intreaba-l cum te considera si cand plecati pupal pe obraz si ai sa vezi ca o sa va apropiati din ce in ce mai mult si daca veti fi impreuna poate o sa faca el primul pas succes FUNDA? (sincer de abia se intelege ce ai vrut sa zici)

| Cr1zzu a răspuns:

Sincer mai bine scoteai chestiile cu D T A oricum uite raspunsul meu:
Cel mai bine ar fi sa te duci sa porti o discutie cu el sa aduci vorba de niste relatii stai mai mult timp cu el si cand plecati sarutal pe obraz sa vada ca ai sentimente pentru el o sa vezi ca o sa fie mai deschis cu tine si cine stie poate o sa aiba curajul sa te intrebe daca vrei sa fiti impreuna totusi fii indrazneata:* FUNDITA?

| AndreiS25 a răspuns:

Problema de matematica rezolvare matematica daca tie "X"-ul din toata ecuatia asta iti place de numitul A lui A i place inseaman ca X=A=> X+A=love=> folositi prezervativul "better safe than sorry"

| Bulinepink a răspuns:

De ce nu vorbesti cu el?
Incepeti sa vorbiti pe mess sa va cunoasteti ecva mai bine si dupa daca va palceti o sa se intample ceva.
Dupa parerea mea tipul te crede draguta doar ca poate si el e ceva mai rusinos.
Asa ca fa rost de id lui si vorbiti. Baftaa:*!

| opierdevara explică (pentru Bulinepink):

Eu am vb cu el pe messs si pe facebook. mi-a dat like la toate pozele de pe facebook thinking

| nen0rocitu a răspuns:

Sincer eu cred ca cel mai bine ar fi sa te duci sa vorbesti cu el. E cel mai sigur mod de a afla ce simte pentru tine. Parerea mea. Oricum bafta si noroc cu el.