| fluturascolorat a întrebat:

Pareri pro si contra despre Logest

1 răspuns:
| Zenithf a răspuns:

Contra? Uita-te la contraindicatii, este o lista luuuuunga, de te plictisesti sa o citesti toata. Dar, ce bate in special la ochi, este legat de afectiunile sistemului nervos (epilepsie), si de sistemul circulator si inima (infarct, accidente vasculare. A, pardon, si de cancerul de san.
Contraceptivele orale sunt, in general, periculoase pentru sanatate, mai sanatos este prezervativul. Asta daca nu ai alergie la latex.