| pantofipantofi a întrebat:

Pe 22 octombrie mi-a venit menstra, pe 26 octombrie, adica a 5 zi de ciclu am avut un contact sexual dat a terminat afara, azi 9 noiembrie am avut o usoara scurgere maronie, e posibil sa fiu insarcinata? menstra ar fi devreme sa imi vina, dupa calculul meu ar trebui sa vina pe 24 noiembrie

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Mici posibilitatile de sarcina,din cele descrise de tine.
Un medic ginecolog te-ar putea lamuri cel mai bine,o raceala este cel mai usor diagnostic,pot fi multe.
Pentru sarcina e mult prea devreme sa ai simptome de genul asta,plus ca sansele sunt ca si inexistente.
Protejeaza-te, vei fi si sigura si linistita.
Si, consulta medicul!

| pinguuina a răspuns:

Menstruatia poate sa nu fie regulata.
si in legatura cu pata maronie, probabil ai racit jos, sau chiar e posibil sa iti vina menstruatia inca o data, desi mi se pare cam repede.
insarcinata nu cred ca ai putea fi din moment ce a terminat afara.ai putea totusi sa folosesti prezervativul. e pentru binele tau.