| AndreaK a întrebat:

Pe 22, vineri am avut un contact sexual neprotejat. Sperma nu a ajuns în vagin deloc. Pe 26, marti mi-a venit menstruația și a durat pana azi 30. Încă mai sunt mici scurgeri. Nu am ciclul regulat. As vrea sa știu care sunt șansele sa fiu însărcinată.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista absolut nici cea mai minuscula posibilitate de a se fi putut naste o sarcina, in concluzie probabilitatea de a exista o sarcina in cazul tau este egala cu 0 (ZERO). Sexul intretinut cu 4 zile inaintea de a incepe menstruatia se putea termina si cu ejaculare in vagin deoarece este dovedit stiintific ca in ultima saptamana a ciclului menstrual (ultimele 7-9 zile) este IMPOSIBIL sa se formeze o sarcina fiindca nu poate exista in aceasta perioada un ovul viabil in uter. Acest lucru esteconfirmat si deproducerea probabil la termen a menstruatiei, precum si a faptului ca aceasta s-a manifestat la fel cu menstruatiile anterioare. Inceperea menstruatiei reprezinta intotdeauna GARANTIA ca in ciclul menstrual abia terminat nu s-a format si nu s-a instalat o sarcina. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu sunt sanse sa fii gravida.