| anonim_4396 a întrebat:

Pe 27 a fost ultimul contact sexual protejat. Pot face un test in după amiaza aceasta?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca au trecut 23 de zile de la acel ultim contact sexual, rezultatul testului de sarcina obtinut va fi indiscutabil 100% valid/valabil deci un rezultat absolut corect, care va indica precis existenta sau lipsa hormonuluide sarcina hCG in urina. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

De sarcina te referi? Pai daca te ai protejat de ce sa l faci? S au de atunci incoace nu ai mai folosit nici o masura contraceptiva...F ii mai explicita.

| anonim_4396 explică (pentru HazelEyes77):

Pai atunci a fost ultimul contact sexual pe care l-am avut. Si as face un test de sarcina sa ma asigur ca nu e nimic

| sweetangels a răspuns:

DA

| NRazvan a răspuns:

Nu esti gravida dar daca tot vrei sa faci testul de sarcina fa-l maine dimineata cu prima urina. Aceea este mult mai concentrata si chiar si in instructiuni scrie sa faci asta.