| ioana_2416 a întrebat:

Pe 31 iulie contact sexual. Pe 14 August am facut test si a iesit negativ. Pe 16 August mi. a venit menstruatia, m. a tinut cam 5 zile. In septembrie mi. a venit tot pe 16 si tot cam 5 zile m. a tinut. Acum 2 zile am avut o stare mai ciudata.cam de greata, iar ieri am avut forfoteli in burta. Sunt sanse sa fie totusi o sarcina? Astept pareri.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testul de sarcina nu are nici o valoare, a fost facut prea devreme. Totusi, doua menstre normale cam exclud o sarcina. Fa totusi un test pentru siguranta.

greece12
| greece12 a răspuns:

Ca sa-ti treaca orice neliniste, bine ar fi sa faci o vizita medicului ginecolog.
Motive nu par sa existe, atat timp cat durata si cantitatea ciclului a fost cea dintotdeauna.Nu te gandi la asta mereu,mai fa un test dar,insist,cel mai bine e sa mergi la medic.
De foarte multe ori,frica sa nu ramai insarcinata,stresul provocat de gandul asta,te pot aduce in fata a ceea ce medicii numesc sarcina falsa,fantoma sau peudocyesis,care prezinta toate simptomele unei sarcini,fara ca sarcina sa existe!
Este triumful mintii asupra corpului,un triumf negativ evident, deci, cere ajutor medicului.
Te vei linisti complet!

| ioana_2416 explică:

Contactul a fost pe 30 iulie nu pe 31