| anonim_4396 a întrebat:

Pe data de 1 am facut sex(neprotejat insa penetrarea nu a fost facuta in totalitate si nici nu a ejaculat). pe 7 mi-a venit ciclul...desi mi-a venit ciclul e posibil sa fi ramas? am mai auzit cazuri de ciclu peste sarcina...va multumesc

Răspuns Câştigător
| Mo a răspuns:

Poti ramane pentru ca se pot strecura macar 2-3 spermatozoizi fara ca voi sa stiti! Pe viitor folositi un prezervativ!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e posibil sa fii insarcinata, desi putin probabil (erai intr-o perioada nefertila). Fa-ti un test de sarcina din urina de dimineata si vei sti cu certitudine.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Totdeauna E posibil! pentru ca asta e scopul cel mai mare al naturii! DAR DECE NEPROTEJAT? VOI numai de sarcina va "feriti"? ASA? CREDETI CA BOLILOR LE E CUMVA JENA DE VOI? Blenoragie, SIFILIS, hepatite, HPV, HIV>>>>SIDA, va cauta si va asteapta, la tot coltul! NU MAI FACETI SEX NEPROTEJAT! DACA EL NU VREA CU!>>INSEAMNA CA E EGOIST, INCONSTIENT, SI NU-I PASA! PT CA NU EL TREBUIE SAE DESCURCE!-NU?! - SI ATUNCI, R E F U Z A T I! E CEL MAI BINE! PROTECTIA = RESPECT+GRIJA!>>> PT EA!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

E posibil... putin probabil sa fi ramas, dar posibilitatea exista. Daca vrei sa ai o viata sexuala activa informeaza-te despre metodele de contraceptie pentru a nu fi tot timpul stresata si a te putea bucura de ea. Si grija si la boli. Daca ai un partener stabil si stii ca nu umbla cu altele si ca nu are nici o boala, poti face sex cu el fara prezervativ. Daca nu ai incredere in el, nu merita sa risti. Multa bafta!

| yasminna a răspuns:

Se poate sunt rare cazurile in care iti peste sarcina dar se poate. Dar ce draq ma voi nu ati auzit de prezervativ, care in afara faptului ca protejeaza de o sarcina nedorita dar protejeaza si de boli.Mai informati-va si voi ma fetelor si nu va mai lasa-ti pe mana partenerului cand spune *lasa iubi ca nu se intampla tocmai la noi*. Luati atitudine ce naiba.