| AmMultipleÎntrebari a întrebat:

Pe site-uri destinate pornografiei este ilegal sa postezi filmulete/poze cu minori. Dar ce se intampla daca persoana adulta posteaza poze/filmulete cu propria persoana la varsta copilariei?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bă interesantă întrebare, dar nu cred că ar întreba cine e în filmuleț ca să știe că ești tu, pur și simplu văd copii și șterg cred eu

| AmMultipleÎntrebari explică (pentru Adry05):

Pai ma refeream la faptul ca ar fi ilegal. Pana si detinerea de astfel de filmulete e ilegala. Dar legal vorbind, exista vreo problema?

| corbulalbrosu a răspuns:

Se considera ca fiind : ""Aceasi Marie dar cu alta palarie"" laughing
Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Faci pârnaie.

| Mosotti a răspuns:

Pai adminii site-ului nu tin cont cine a pus, ca e el sau nu, nu permit filmulete cu minori oricare ar fi ei! Ptr ca nu ca nu permit pentru ca e e nu stii cine acolo, ci ca fapt in sine, sa fie minori in acele filmulete.

| AmMultipleÎntrebari explică (pentru Mosotti):

Ma refeream in mod legal. Pana si detinerea de astfel de filmulete cu minori e ilegala, dar daca e vorba de propria persoana, cand sunt si postate, legal, e vreo problema?

| Mosotti a răspuns (pentru AmMultipleÎntrebari):

Este o problema cum am spus, ca ei nu vor sa fie vazute filme din alea cu minori, nu conteaza ele cui sunt, ca-s ale posterului sau nu! Ptr cine vede, sunt minori, nu stiu cine sunt aia. Aici nu are legatura cu dreptul de autori, aici confunzi.

Dar sunt locuri unde poti cred, sunt links unde vezi filme sexuale cu minori, asa am auzit.
Dar pana la urma o fata de 14 ani minora face sex chiar de la 13 in occident si e ok, baietii la fel, nu vad de ce ar fi interzise filmele alea unde tot aia fac.
Pana la urma daca e sex protejat, rau nu face oricum am da-o, sexul aduce placere, nu poate aduce ceva rau. Chiar daca face unu de 35 ani sex cu una de 14, daca sexu e consimtit si nu e viol, e ok zic eu.

Cand auzeam "un minor nu stie ce presupune sexul", pai ce poate presupune in afara de placere (protejat evident)?! O ziceau ca si cum e vb ca minoru nu stie ca risca sa se accidenteze cu flexu, sau folosind polizoru`, e comic rau.
Incet incet, astea se sting conceptiile.
Ce mi-e ca vezi un oral de la una de 17 ani, ce mi-e cu una de 13, e tot una. Chiar in occident si de la 12 ani incep sexul alea si aia.

| AmMultipleÎntrebari explică (pentru Mosotti):

Sunt perfect de acord. Da-mi te rog mesaj in privat cu un cont de Instagram, un cont de hangouts sau kik, sa mai schimbam pareri.

| Mosotti a răspuns (pentru AmMultipleÎntrebari):

Iti dau aici mesaj, nu am restul. Sau iti dau mailul tot pe privat.

| Katie1356 a răspuns:

Postezi pe propria raspundere, esti major, iti asumi faptele si expunerea propriei persoane pe acele site-uri.