| Catalion a întrebat:

Pentru baieti. Voi cum procedati sau cum ati procedat (cand v-ati cunoscut partenera) sa intalniti fete (pentru o relatie normala si serioasa) daca sunteti singuri sau cand erati singuri? Unde, cand, cum?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

N-am procedat intr-un fel anume, apareau de unde ma asteptam mai putin.
Exemple:
-colega de liceu, clasa a 9-a, ne zambeam ca prostii si apoi am aflat ca stam in blocuri apropiate, mergeam impreuna, bla bla bla;
- se despartise un prieten de iubita lui, ea a intrat in vorba cu mine ca sa ma intrebe de el, de acolo am dat-o in altele... Mare bulangiu am fost laughing
- se plictisise colegul de banca de o fata, i-a facut lipeala cu mine si asa am cunoscut fata cu care am vorbit cel mai mult... Ne potrivim, am avut si vreo 2 relatii de-a lungul timpului, dar inca nu ne-a prins 'saptamana orbului' pe amandoi odata, ca sa punem de ceva serios;
-am iesit cu un prieten in oras, era vorba sa vina inca o fata din grupul nostru, cu o fata 'noua'. A intarziat, eram pe punctul de a pleca, si au aparut... Dupa o seara de discutii semi-plictisitoare, a 2-a zi m-a cautat pe Facebook si in 3 saptamani eram deja lipiti unul de celalalt.
Deci... Apare de oriunde. Dar nu apare niciodata cand simti nevoia.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Am iubit o fata aia nu ma placea asa ca n-am incercat nimic, apoi am avut cu una o relatie monogama in care credeam ca omul e monogam dar nu poti cere monogamie omului, am cunoscut-o pe internet, e vremea aia nu eram sigur nici de existenta mea dar de o relatie, vream sex asta e adevarul, am stat cu o fatuca sperand la sex aveam 17 ani dar in timp m-am atasat de ea, de atunci numai am nevoie si de asa ceva, parerea mea si singur e ok

| DumnezeuFieCuTine a răspuns:

Ar trebui sa lasi relatia sa decurga de la sine, ea ar trebui sa te acepte cum esti tu, ai putea sa faci cateva gesturi frumoase catre ea, sa ii duci flori, bomboane dulcegari din astea, keep going happy