| anonim_4396 a întrebat:

Este normal ca un bărbat cu relație serioasă sa salveze in telefon multe poze indecente cu alte fete pentru masturbare, pe motiv ca este doar o chestie bărbătească, fără a avea legătura cu partenera? Voi procedați astfel? Sau credeti ca e un lucru normal sau un motiv de îngrijorare?

Răspuns Apreciat de Editori
| squishh a răspuns:

Nu. Iar mai ales daca esti in relatie cu acel barbat, poti sa iti faci cunoscuta neplacerea de astfel de chestii pentru ca e lipsa de respect fata de tine ca partenera lui.

Daca se uita din cand in cand la pornografie ca sa se masturbeze in privat, atunci e normal, asta face toata lumea chiar si cu partener, dar e altfel cand venereaza si mai ales salveaza pozele altor fete pentru asa ceva...

Nu e deloc chestie barbateasca, doar o scuza proasta. Ai tot dreptul sa fii fericita intr-o relatie si sa vorbezi deschis cu partenerul tau, sau sa gasesti pe cineva mai bun ce te accepta si mai ales venereaza sexual doar pe tine.

9 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

E perfect normal

| doctorandus a răspuns:

Dap, poate gasesti pe altul, un scopit care nu se uita la porno...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu am mai auzit asa ceva pana acum, drept urmare... nu prea este ok.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O relație în care există aşa ceva nu e o relație serioasă.
Nu, niciun bărbat nu ar trebui să aibă poze cu diverse tipe, indiferent că are sau nu o relație. Şi niciun bărbat nu ar trebui să petreacă timp masturbându-se.

| BloodyLips a răspuns:

Nu e un lucru normal, nu e o chestie barbateasca ci doar o scuza patetica.

| DenqOO a răspuns:

Și eu aveam când eram singur.
Și la un momendat îmi rămăsese o poza cuEmma Stone și o văzuse iubita și se uitase ciudat la mine siii dau dreptate.
Da, ai dreptate sa te pună pe gânduri

| orailibrail a răspuns:

Nu este normal.

Relatie serioasa o consideri tu.
El este prins de sexualitate.

Asta este tot ce-si doreste.
Pune capat relatiei acum. Altfel vei suferi

| MoonwalkPhenomenon a răspuns:

E una sa te masturbezi la Mia Khalifa si alta sa te masturbezi la o poza cu o fata de pe Facebook sau la vreo prietena de-a iubitei tale. Asa consider eu.

| adibadea a răspuns:

E perfect normal. Toți bărbații au o nevoie constantă de noi stimulente sexuale. Unii se rezumă la masturbare, alții apelează la amante sau la prostituate. Nu există absolut nimeni care să se mulțumească să facă sex cu aceeași femeie (iubita sau nevasta) la infinit.