| anonim_4396 a întrebat:

Pentru ca sexul, sa nu devină o rutina sau sa ai deja senzația ca te plictisești, cam la ce perioada credeți ca ar trebui sa fie o partida de sex pentru o relație de lunga durata? Credeți ca mi-as plictisi partenerul dacă l-as excita in fiecare seara? Ce părere aveți băieți, dacă iubita voastră va excita in fiecare seara, v-ați plictisi?happy

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Rutina nu dispare daca faci sex mai rar sau mai des, pentru rutina este doar o singura rezolvarea: comunicarea intre partneri si imbunatatirea viatii sexuale, prin aducerea de noutati, de a o face din noua atractiva si excitanta.

| mihai69 a răspuns:

Doar atât?!? glumesc.
Chestia asta nu are reguli. Unii pot să facă sex și de trei patru ori pe zi (fără să se plictisească sau sature unul de celălalt), altora și odată pe an li se poate părea mult.
E chestie de „chimie" și din păcate, multe cupluri descoperă că nu le iese chestia asta abia după căsătorie. Dacă diferențele de libidou sunt relativ mici, se mai poate rezolva prin comunicare, compromis etc. Altfel, e mai bine să se tragă singura concluzie logică - o separare e mai bună decât o căsnicie cu frustrări permanente.

| Emilian65 a răspuns:

Nu m-as plictisi, ci din contra m-as bucura.

| LoveSleep a răspuns:

Nu ne întreba pe noi. O relație de lungă durată necesită comunicare. Doar el știe cât de mult sex vrea.

Și ca să-ți răspund, m-aș plictisi de sex oferit de o tipă disperată. Dacă vrei să faci sex cu el în fiecare seară, e bine, daca nu, e tot bine, dar n-o face doar să-l mulțumești pe el și să-ți lungești relația.

| kandaraki a răspuns:

Mai schimba mana din cand in cand, sau fa o pauza de o zi.

| dragodana a răspuns:

Salut! De cate ori va vine, dar daca faci pauza mare se duce tot.Depinde de fiecare cuplu.Mai presareaza cu cate o picanterie partida si cu siguranta va mai vrea. Exemplu:lenjerie sexy, o chestie vazuta prin filmele pentru adulti(dar tine minte ca actorii aceia sunt profesionisti si stiu ce sa faca, asa ca "traduce" in realitate ce vezi in filme).

| Axel0109 a răspuns:

Depinde de fiecare. Am avut si cate 2 saptamani in care o faceam in fiecare zi....si e chiar super :3 :*