| Little Kid a întrebat:

Pentru cosurile(bubitele) de pe fund, ce crema imi recomandati? Mibazon sau Baneocin?
Pentru efecte cat mai eficiente :* Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| Andandut a răspuns:

Baneocin. Dar mai este o crema foarte buna, se numeste Nizoral. O gasesti la farmacie si costa in jur de 10 lei. Am avut niste cosuri urate pe fata si m-am dat timp de 3 zile cu cate un strat foarte gros de crema pe ele si mi-au trecut. Deci doar in 3 zile mi-au trecut si nu mi-a ramas nici un semn. Si eu m-am mirat, e bun chiar daca e mai ieftin. Daca iti iei Nizoral, sa te dai cu un strat gros de crema peste cos, iar cand se usuca crema peste 2 sau 3 ore, te dai iar si iar timp de 3 zile. Ai sa vezi ca o sa-ti treaca.

7 răspunsuri:
| Little Kid explică:

Pff ce sa mai credlaughing

| Andandut a răspuns (pentru Little Kid):

Deci crema o sa intre in piele dar o sa mai ramana si crema uscata peste cos, pe care trebuie sa o cureti cu un o batista umeda si apoi iar te dai cu crema. Te poti da cu ea oriunde iti ies cosuri, pe fund, pe picioare, pe fata. Oriunde. Nu afecteaza pielea, nu irita, nu apar mancarimi. E testata de mine! big grin

| Little Kid explică:

Multumesc frumos, chiar ai fost de ajutor
:*:*

| pisicutzamik a răspuns:

Beneocin este mai eficient

| And4rr a răspuns:

Hmm. pai dupa parerea mea Mibazon!

| cristina4you a răspuns:

Baneocin (folosesc) celalalt este folosit pentru uz veterinar (adica pentru animale)

| kaoma2008 a răspuns:

Din pacate tu tratezi simptomele si nu cauza. Cel mai indicat este sa mergi la un drematolog. Exista foarte multe alergii usoare care le poti face. Ai grija. Bafta