| anonim_4396 a întrebat:

Pentru fete.Am o problema,si cred ca e infectie urina(nu stiu sigur). Pe acolo pe unde fac pipi,imi curge ceva alb,nu ma ustura,nu ma doare nimic absolut nimic,doar ma deranjeaza ca ma patez,nu prea mult,dar ma deranjeaza oricum. Oare sa fie infectie urinara? sau e ceva normal? daca aveam ceva simptome in afara de asta,ziceam,dar nu am altceva,decat scurgerea aceea. Ce sa fie oare? ati patit ca mine? si ce ati facut sa scapati? Si ciclu nu imi vine regulat(18 ani)1 data la 2-3 luni.Nu mi-a venit din noiembrie.(sunt virgina,sa nu ziceti ca sunt gravida).Odata nu mi-a venit 4 luni. Oricum care stie despre ce e vorba sa imi scrie cate ceva,va rog. Poate de aia am scurgeri. Multumesc!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te rog sa fii linistita, cu scurgerea nu este nimic grav.In privinta ciclului, consulta un medic de specialitate.Nu este normal ce ti se intimpla.Numai bine.

| RetardedRacoons a răspuns:

Lichidul ala alb care-ti curge prin vagin e creierul tau.

| dreamgirl94 a răspuns:

Nu-ti fa griji,sunt doar secretiile zilnice. daca aveai infectie urinara de obicei simptomele sunt febra, durere in spate, te ustura uretra si faci pipi foarte greu din cauza durerii.

| tynoidae a răspuns:

Nu te teme nu ai vreo infectie si secretia asta este normala toate o avem dinaintea menstruatiei(este lichidul secretat de peretii vaginului pentru umezirea acestora, deci nu este chiar este chiar din locul unde urinezi)dar despre menstruatia neregulata ar trebui sa vezi un doctor general care probabil te va trimite la endocrinolog pentru ca pare o problema de-a tiroidei si mie imi vine neregulet dar nu la atat de mult timp.

| 2laura3 a răspuns:

La fel am si eu secretii albe nemirositoare care le am de pe la 12 ani de inainte sa-mi inceapa menstruatia, nici eu nu am ciclul regulat dar il am in fiecare luna, asta poate ar putea fi o problema cel mai bine ar fi sa mergi la un ginecolog.