| MoonWalkingPhenomenom a întrebat:

Oare sunt sanse sa fiu gravida? Nu mi-a venit menstruatia de pe 13 noiembrie, in general e destul de neregulata, dar pe 24 decembrie am avut niste scurgeri maronii si crampe (desi am mai avut astfel de scurgeri si prin august). Chiat din acea zi, a inceput sa ma doara foarte tare stomacul in fiecare noapte, peste zi nu ma durea absolut deloc, iar durerea era si mai puternica daca ma intoarceam intr-o parte sa dorm. Ieri am facut un test de sarcina si a iesit o linie gri, foarte greu sesizabila, trebuia sa apropii testul de ochi si sa il intorc dintr-o parte in alta la lumina ca sa vad acea linie. Era cam la fel de groasa ca linia de control. Am folosit urina de dupa-amiaza. Azi dimineata am facut doua teste cu prima urina de dimineata si au iesit negative.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca rezultatul fiecarui test de sarcina efectuat a fost negativ, reiese ca in urina testata NU exista hormonul de sarcina hCG si drept urmare in aceasta situatie NU existe nicio sarcina instalata in uter. Bineinteles ca rezultatul obtinut este valabil numai in cazul in care NU ai intretinut acte sexuale neprotejate dupa data de 6-7 Decembrie. Din cele prezentate, reiese foarte clar faptul ca in cazul tau activitatea hormonala este grav perturbata si din acest motiv toate ciclurile menstruale se desfasoara dezordonat, neregulat. In astfel de situatii, este indicat sa te prezinti la un cabinet endocrinologic de stat sau privat, pentru consultatie si analize hormonale. Multa sanatate!

| MoonWalkingPhenomenom explică (pentru corbulalbrosu):

Am inteles. Totusi, de ce imi aparuse linia aia gri? Am uitat sa spun ca dupa 10 minute a disparut complet.

1 răspuns: