| Darius_6848 a întrebat:

Pentru fete big grin Ati putea sa iubiti un baiat doar pe sex?
Dar ati iubit pe cineva doar pentru ceea ce este sau doar pentru ca aveati un anume avantaj?
Argumentati! funda si vot pentru cel mai sincer raspuns big grin

Răspuns Câştigător
| Julia89 a răspuns:

La prima intrebare pe care ai pus-o nu nu as putea,iubesc pentru ceea ce este dar pe langa faptul asta il iubesc si pentru ca e bun la pat, o relatie nu functioneaza daca in pat nu te simti bine cu toate ca il iubesti, de ce crezi ca inselau inainte cand se maritau fete mari? ce crezi e adevarat si dureros totodata ceea ce am spus?

5 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Daca stau cu un tip DOAR pentru sex, automat nu-l iubesc.In general, sunt genul de om care se implica emotional extrem de greu si sufar pe masura dupa, dar nu cred ca as putea sa fac sex cu cineva fara sa am niste sentimente pe omul respectiv.Actul ala sexual ar fi poate mai putin satisfacator ca o masturbare,deci,de ce mi-as bate capul?
Daca prin avantaje intelegi afectiune,stabilitate emotionala,sinceritate,iubire,sex si tot ce implica o relatie, atunci da, pentru asta iubesc.Nu ma implic cu un om pentru avantaje materiale sau pentru ca tipul e popular sau mai stiu eu ce prostii.Nu le vad rostul.Nu mi-a placut niciodata sa fiu vazuta prin prisma oamenilor cu care umblu.In plus, nu poate fi considerata asta o forma de umilinta?

| liz23 a răspuns:

Eu zic ca depinde de situatia in care esti.Sunt multe fete care de exemplu sunt singure...plictisite si cand nu au ce face, la cine apeleaza?, la un fost prieten cu care nu a mers relatia dar in pat a fost foarte bine.In aceasta situatie se intalnesc doar pentru sex,dar nu se iubesc pentru asta, ci exista acea atractie fizica. Daca esti in situatia in care iubesti, o faci pentru tot ce este cel de langa tine.

| katy a răspuns:

Nimeni nu ar putea iubi pe cineva pentru sex,nu s-ar numi iubire.iar eu niciodata nu am pus accent pe fizic, ci pe caracter si asta e cel mai important, deci automat faza cu avantajele decad.as putea numi avantaj ca in comparatie cu alte fete,ele nu au o relatie fericita cum o am eu,asta da, dar nu e vorba de materialism sau mai stiu eu ce de care sa profit, no way!

| Mary_5158 a răspuns:

Pai cred ca aceia nu mai e iubire,ci doar necesitate pentru organism sau mai stiu eu.mie mi s-a intamplat sa traiesc cu un baiat care la inceput nu-l iubeam(aveam nevoie de o locuinta doar)cu el am cunoscut sexul, cu timpul cred ca sa transformat in asa numita dragoste,(cred din motiv ca era nespus de frumos) iar dupa doi ani urma sa ma marit cu el, cel putin asa vroiau ai lui. eu nu mai stiu ce am vrut si ce mai vreau, pentru ne-am despartit.
nu mai fac asa

| elyteiubeste a răspuns:

.eu.iubesc si voi iubi mereu pe baiatul potrivit pentru cine este el...nu pentru sex nu pentru altceva
eu il iubesc pentru ca e el insusi, pentru sufletul lui minunat, pentru tandretea lui, pentru sinceritatea lui, pentru respectul care mil acorda mie si persoanelor din jur.
cand voi face dragoste pentru prima data va fi cu persoana iubita, potrivita cu cea cu care stiu ca ma va iubi mereu, voi face dupa casatorie.atunci cred eu ca e cel mai indicat.
iar avantajele.nu sunt una din acele persoane
asta e parerea mea si iti multumesc pentru raspunsul tau la intrebarea mea.ti-am dat si fundahappy