| paul_5950 a întrebat:

Pentru fete: daca prietenul vostru cand ati face petting(v-ati saruta, atinge foarte pasional etc) "s-ar uda", adica i-ar aparea lichidul ala preejaculator, ce parere ati avea voi de chestia aia? sau ar trebui inainte de petting sa se masturbeze ca sa ejaculeze si sa poata tine mai mult pettingu sa nu ejaculeze in timpu actului, ce parere ati avea? v-ar deranja, sau cum ati vedea chestia asta?

4 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Aparitia lichidului pre-ejaculator e un lucru normal, e involuntar, e ca si cand m-as supara ca indrazneste sa respire.Pettingul este,de fapt,o forma de satisfacere a nevoilor sexuale,iar faptul ca ar ejacula in timpul acestuia nu cred ca ar trebui sa fie un lucru jenant sau de speriat.Ce,daca pe ea o apuca spasmele orgasmului in timpul pettingului,o sa o pui sa se controleze, doar asa,'ca te deranjeaza'?
Daca ar deranja-o lucrurile astea, nu ar trebui sa aiba nimic de-a face cu pettingul sau sexul.

| Maria_7883 a răspuns:

Paul,este mai igienic sa te sadisfaci inainte de petting, astfel daca ejaculezi in timpul actului poti sa o sperii...Fa asta daca nu vrei sa ti se urce in cap sa se sperire is sa iti puna o multime de intrebari.

| Puff9222 a răspuns:

Mai bine iti pui un prezervativ si daca iti vine sa ejaculezi, o faci in el. simplu

| ssv a răspuns:

Maria are dreptate trebuie sa te inveti sa te controlezi