| Bubulina_5994 a întrebat:

Pentru fete in general va rog ajutati-ma :-s sunt o fire foarte timida si imi place foarte mult un baiat si el e putin timid dar totusi imi este rusine sa ai spun eu ce simt sau sa pun pe altcineva imi este aiurea mai este vreo solutie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ii spui tu.Cum sa trimiti pe altcineva? Se va gandi ca faci misto de elwinkingFa-ti curaj si spune-i, asta daca chiar il placi! Nu trimite pe altu`/alta ca nu vei parea credibila in fata lui! Baftawinking

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ideea cu intermediarii nu e buna sa stii. Niciodata. Mai mult face rau. Incearca sa profiti ocazii si sa fii prin preajma lui mai des. Depinde foarte mult si cum v-ati cunoscut. Nu trebuie sa faci mare lucru. Pur si simplu sa fii tu, incerci sa pornesti o conversatie cu el. E mai greu la inceput, dar apoi totul e simplu.

| crysty08 a răspuns:

Daca imi dai id lui ii spun eu

| elamit a răspuns:

Daca iti este rusine sa ii spui in fata, ii poti scrie un biletel simplu si la obiect.succes

| anna_8174 a răspuns:

Cred ca nu e mare chestie, mai ales daca ai putea sa-i zici pe mess; adica, face to face da, poti sa zici ca e mai greu putin, dar asa...virtual, totul se simplifica, si la propriu si la figurat vorbindthinkinghappy