| Bianca_papusha a întrebat:

Pentru fete(in special)DE CE MEREU spune-ti "Eu nu sunt interesata de starea lui financiara, conteaza interioru si nu exterioru"cand pe multe va atrage fizicu si banii? Sa fim >seriosi:-Dau >fundita:-

Răspuns Câştigător
| vyolycy a răspuns:

Sincera sa fiu avem aceeasi situatie materiala...nu ne da banii afara din ksa. da nici saraci nu suntem, avem o situatie buna.si cat despre fizic da asta ma atras la ineput pentru ca nu il cunosteam ca persoana, da daca mie imi place nu ma inrereseaza daca cine are ceva de obiectat la adresa lui sau a noastra. pot spune ca ma atrage absolut tot la el si au trecut 2 ani de atunci... fundita? pup

12 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Måi,... exact când trec prin cea mai proastă perioadă din punct de vedere financiar din ultimii 5 ani, exact acum am o prietenă care mă iubeşte cu adevărat şi chiar mă simt fenomenal lângă ea.
Dar, sunt conştient că este doar o excepţie şi sunt foarte bucuros că trăiesc eu această excepţie şi îmi doresc să rămân lângă ea cât mai mult.
Totuşi, pe de altă parte, într-adevăr, pe acest site cel puţin se află foarte multe ipocrite. Este exact ca în întrebarea aia cu "dacă v-aţi îndrăgosti de un bărbat în scaun cu rotile" şi toate erau că "da, că doar contează sufletul şi bla bla bla" când de fapt, în mod evident, în cel mai fericit caz le-ar fi fost milă de ăla şi nici într-un caz dragoste.
Că pe unele le atrage fizicul nu e chiar aşa de rău căci oricum şi majoritatea bărbaţilor se uită după asta şi nu e o ruşine. Eu, după ce am trecut de adolescenţă, nu m-am mai uitat la fizic pentru că mai tot ce prindeam care arăta "bine" de obicei avea creier zero şi când deschidea gura îmi venea să i-o astup cu piciorul.
De altfel şi la prima mea prietenă, tot aşa, nu m-am uitat la fizic şi a mers mult mai bine!
Faptul că multe femei/fete se uită după bani, este cu adevărat trist dar este reminescenţa mentalităţii medievale (ca de altfel multe reminescenţe medievale rămase în mentalitatea modernă) şi anume că ăla trebuie să fie în stare să o întreţină pentru că, deşi nu se recunoaşte în mod clar, femeile îşi doresc toate avantajele vechii orânduiri (când bărbatul le întreţinea dar erau sclavele lui), toate avantajele noii orânduiri (când bărbatul trebuie să le trateze tot ca pe nişte oameni) dar evită la maximum şi egalitatea în obligaţii faţă de bărbaţi şi anume că şi ele trebuie să aibă şi să producă bani.
Prin urmare, cea mai mare parte sunt ipocrite (pe acest site se aplică în mod clar!).
Uite un alt paradox feminin: Se supără când sunt obiectificate de către bărbaţi dar în momentul în care nu au parte de aceştia se plâng cam aşa: "arăt bine, am fund fain, am picioare armonioase, etc. etc." şi rareori pomenesc de inteligenţa lor.
Obişnuieşte-te! Trăim într-o societate superficială şi este greu de găsit sinceritatea pentru a se putea sădi dragostea.
Nu e problema numai de actuala societate căci la fel era şi mai demult (exemplele cu problemele create când venea vorba de dragostea dintre o prinţesă şi un sclav) numai că atunci nu erau aşa mediatizate căci nu exista Libertatea, CanCan şi revistele de femei.
Recent vorbeam cu o colegă de facultate şi-mi spunea: "De doi ani am renunţat să mai citesc orice revistă sau ziar cu pseudo-sfaturi pentru femei şi am început să mă ocup de cultura mea şi brusc am constatat că există bărbaţi sinceri, care recunosc că vor ŞI sex dar cu care am putut avea o relaţie bună."
Salutări!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

De unde sti tu ce ma atrage pe mine sau pe alte 3 miliarde de femei?!

Daca tu esti materialista si vecina de la 2 asta nu inseamna ca suntem toate. Pitipoancele si Monicele, Senzualele nici nu le pun in calcul!

Inceteaza sa mai generalizezi!

| catthshshshs a răspuns:

Chiar nu ma intereseaza starea lui financiara atata timp cat are cu ce se imbraca si are ce pune sub nas.
La actualul normal ca m-a atras un pic si fizicul, dar prima si prima data am fost atrasa de sufletul lui deosebit de bun.

| lays a răspuns:

Pentru ca asa e.ma refer la fetele normale. pitzipoancele nu intra la categoria asta. iubitul meu locuia cu parintii si are un salariu de cacao. iar fizic, la fata e dragut, in rest e slab.si nu e cel mai aratos.eu il iubesc ca pe ochii mei din capbig grinbig grinbig grin.deci,pentru multe conteaza iubirea nu banii! tu unde te incadrezi?big grin

| madagascar a răspuns:

Sa o luam cu inceputul,(din punctul meu de vedere) in prima faza te uiti la baiat cum arata, deci arata bine, a trecut primul test, apoi cand discuti cu el vezi ce limbaj are, si cat de mult i-a placut scoala, daca trece si de faza cu vorbitul, relatia poate continua, normal ca interiorul il vezi mai tarziu, si daca e si de treaba si are suflet bun ai dat lovitura, si cel din urma test cand ajungi in pat cu tipul, daca si aici merge bine ai omul perfect, normal ca primul lucru a contat cum arata, banii nu m-au atras niciodata, avand in vedere ca eu am o situatie materiala mai buna decat al meu viitor sot, si pe el tot fizicul la atras prima data, pentru ca daca nu ii placea cum arat sigur nu se gandea vai dar daca are suflet bun, e exclus, prima data e atractia fizica apoi rand pe rand celelalte, cu exceptia banilor.

| Ángel_8890 a răspuns:

Nu stiu, eu de exemplu mai intii la un baiat privesc exteriorul si apoi cum gindeste.Pentru mine chiar nu conteaza starea financiara. Daca mie imi place, imi place asa cum este. Da, sunt persoane care profita intr-o mare masura de baieti dar evident trebuie sa mai si stii cum sa profiti.Fiecare are principii si gindeste diferit dar uneori nu toti recunosc adevarul.Fizicul la baieti conteaza pentru fata dar uneori principalul mie sa imi placa dar celor din jur nu prea trag atentie la parerile lor si ce gindesc. Dar uneori mai tare ma intereseaza cum gindeste, deoarece eu nu ma voi intilni doar ca sa fie frumos dar ca sa mai fie si destept.

| PuFuleTz_5685 a răspuns:

Daca serios chiar nu-mi pasa deoarece dragostea si fericirea mai ales la virsta de 17-18 ani e inaripata si nu are hotare. Spre exemplu prietenul meu nu are bani masina si nici nu-mi daruie cadouri scumpe insa stiu sa ma bucur de fiecare floare pe care mi-o daruie cind ne plimbam cind de mica si indiferent daca este cumparata sau luata de undeva, chiar sincer nu-mi pasa atita timp cit ma iubeste si asta e unica ce vreau sa ma simt iubita. Iar cit despre fizic uneori are importanta ca nu cred ca exista fata care sa-si doreasca sa se combine cu vreun uricios si oricum pentru fiecare fata baiatul cu care se combina e frumos in felul sau.

| ela_9708 a răspuns:

Sincer pe mine ma intereseaza ambele...pentru nici tu nu cred ca te-ai uita la unu amarat sh urat sa fim seriosiwinking

| isabella a răspuns:

Pe mine una nu prea ma intereseaza prea mult starea financiara ma intereseaza mai mult sufletu. de obicei baietii de bani gata sunt fitosi si se dau mari parca n-ar mai fi nimeni ca ei.pe primul loc as pune sufletul asta conteaza cel mai mult apoi fizicu si la sfarsit starea financiara.niciodata n-am stat cu un baiat pentru bani am stat pentru ca-l iubeam cu adevarat si felul lui dea fi.mai bine sa fi interesata de ceea ce are el in interior decat exterioru degeaba e un baiat plin de talente in exterior iar in interior sa fie varza la capitolul sentimentelaughing

| b_9797 a răspuns:

Şi, ce-ai vrea să ţi se răspundă acum? Pentru că eu asta nu înteleg.
Unele persoane au aşteptări materiale de la un bărbat, altele nu.
Este în funcţie de cum gândeste fiecare femeie.

| deea89_9851 a răspuns:

Nu am ceti spune, mir nu-mi pasa de bogatii! Dar insa, sunt unele fete materialiste si cam fitoare, care tot ce vror este sa te fraiereasca pentru ati luat bani!crying

| o0onyxz a răspuns:

Ela nu neaparat amarat si urat dar nici bogat si fitoswinking