| UnMizantrop a întrebat:

Pentru fete. Spuneti-mi care sunt dupa parerea voastra cele mai clare 3-4 indicii cu ajutorul carora un baiat isi poate da seama daca o fata i-l place. Funda.Mersi.

Răspuns Câştigător
| Ariyana a răspuns:

Paiiii,as mai putea sa iti dau cateva.Deci,aceste chestii sunt foarte minore dar foarte importante daca vrei sa descoperi daca o fata place un baiat:
1)I se dilata pupilele.
2)Isi tine mainile si picioarele incrucisate sau mainile la spate.
3)Se balbaie atunci cand vorbeste.
4)Unele gesticuleaza foarte mult.
5)Nu te priveste prea mult in ochi(deoarece ii e frica), ci isi tine mai mult privirea in pamant sau in alt punct.
6)Umbla mereu prin par(mai ales prin breton, daca are).
7)Isi umezeste mereu buzele(sau pur si simplu buzele ii sunt mereu in miscare).
8)Clipeste des.
Acum sper ca te-am ajutat in adevaratul sens al cuvantului.

3 răspunsuri:
| Ariyana a răspuns:

Hey happy! Pai, ca orice fata, trecand prin aceasta experienta, cred ca un baiat observa cel mai bine anumite aspecte, cum ar fi:
1)Daca fata ii zambeste mereu cand il vede.
2)Daca rade la toata glumele lui, indiferent de natura lor.
3)Daca il cauta sa vorbeasca cu el si daca ii spune diferite chestii mai "secrete"(sentimente, ganduri)sau daca ii ceri sfaturi.
4)Daca ii spune ca e dragut, ca e simpatic, etc.
Sper ca te-am ajutat.Bye bye :*!

| UnMizantrop explică (pentru Ariyana):

Ultimele 2 sunt foarte clare. eu eram mai curios de altele mai discrete. Recunosc ca nu sunt observator foarte bun. Mersi de raspuns.

| UnMizantrop explică (pentru Ariyana):

Multumesc mult! Sunt pasionat de body language si ma straduiesc sa descorpar/observ cat mai multe lucruri/gesturi. Sincer le stiam pe aproape toate din cele enumerate de tine, insa atunci cand o fata iti confirma, poti fi sigur. Cel mai greu de observat e dilatarea pupilelor.

| Ariyana a răspuns (pentru UnMizantrop):

Paiiii,as mai putea sa iti dau cateva.Deci,aceste chestii sunt foarte minore dar foarte importante daca vrei sa descoperi daca o fata place un baiat:
1)I se dilata pupilele.
2)Isi tine mainile si picioarele incrucisate sau mainile la spate.
3)Se balbaie atunci cand vorbeste.
4)Unele gesticuleaza foarte mult.
5)Nu te priveste prea mult in ochi(deoarece ii e frica), ci isi tine mai mult privirea in pamant sau in alt punct.
6)Umbla mereu prin par(mai ales prin breton, daca are).
7)Isi umezeste mereu buzele(sau pur si simplu buzele ii sunt mereu in miscare).
8)Clipeste des.
Acum sper ca te-am ajutat in adevaratul sens al cuvantului.