| RAY a întrebat:

Pentru fete, voi credeti ca baieti din lista prieteni sunt asexuali?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci nu ai cum sa pui o astfel de intrebare, cam oricare isi da seama ca vrei ceva sexual de la ea din simplu fapt ca vorbesti cu ea si o ai in lista de prieteni. Astfel de intrebare e ca o jignire subtila, nici una nu e atât de idioata sa nu-si dea seama ca vrei ceva sexual de la ea.

6 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Nu, normal ca nimeni nu crede asta. Cu toate astea, relationarile nu se bazeaza doar pe sex sau pe atractie si dorinta sexuala. Poti avea prieteni cu care sa nu existe absolut nici un fel de chimie sexuala de nici o parte.

| Plato a răspuns:

Iti dai seama, daca vezi o femeie si n-o violezi esti asexual direct, nu mai stam la discutii.
Cum sa fie un barbat prieten cu o femeie, nu? Dar ce, leul e prieten cu antilopa?
Cum sa gandesti asa? :))

N-ai avut niciodata un cerc de prieteni format si din femei si din barbati? Daca da, cand le vedeai te gandeai la sex? Daca da, nu mai zic nimic, n-am csmz.

Eu cred ca tu esti nostalgic, Ray, ca si batranii aia ce-l plang pe Ceausescu. Atata doar ca tu nu te-ai blocat la Ceausescu, tu te-ai blocat acolo, pe vremea aia cand se vorbea cu "uga buga?" si toata lumea actiona exclusiv din instinct.
Uite aici esti tu: https://www.youtube.com/watch?v=0CKbNgdJo-M

| RAY explică (pentru Plato):

laughing laughing nostalgic esti tare amuzant sincer

| danaieladaniela a răspuns:

Nu, nu cred asta.
Dar tu crezi ca fetele din lista ta sunt asexuale?

| RAY explică (pentru danaieladaniela):

Fata de ele am o iubire platoinca, rationala, intelectuala, nu sunt asexuale, dar nu sunt atrase de mine, pastram o legatura foarte directa si rationala

| Delcatty a răspuns:

Adevarul e ca mi se pare destul de greu de gasit un om care sa aiba zero interes pentru sex, dar exista in mod sigur. Probabil acea persoana are un deficit hormonal sau este absolut infundat(a) in pasiunile, problemele sau responsabilitatile sale. Nu stiu daca am prieteni asexuali, dar pe unii ii suspectez. Sunt deschisa cu prietenii mei, dar nu cu toti am discutat chestii de genul, mai ales ca eu am un iubit.