| mosu_9772 a întrebat:

Pentru voi la partener/partenera ce este mai important aspectul fizic sau cea ce se afla in interior?

Răspuns Câştigător
| petria a răspuns:

Sufletul ca fizicul mai devreme sau mai tarziu se face uratbig grin, in schimb daca sufletul e frumos vei fi mult mai fericit cu partenerul(a)

19 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Conteaza felul ei de a fi. Ce e mai important e ca ea sa aiba incredere in ea incat sa ma poata face sa ma simt in largul meu pe langa ea. Conteaza interiorul in mare parte. Insa nu poti spune ca fizicul nu conteaza. Insa de obicei nu refuzi o fata doar pentru ca e un pic mai uratica. De obicei o refuzi pentru ca e urata si pe langa mai sunt si alte obstacole ce ar sta in calea unei relatii de viitor intre voi.

| Derye a răspuns:

Mie la o fata imi place sa fie draguta. Si fizic si moral! Adica, nu neaparat formele (sani, cur, solduri) caci in timp astea se duc, daca e draguta fizic e excelenta pentru mine. Adica sa aiba acel "ceva"!
Asta daca intentionez sa ma casatoresc.
Daca vreau doar sa ma distrez, mai mult silicon mai putin creier!

| Farcas a răspuns:

Dupa ceea ce e, nu dupa cum arata. Poate sa fie frumos si sa nu aiba nimic bun in cap, in timp ce un baiat nu tocmai atragator poate avea un suflet si un caracter nemaiintalnit de bun. Daca le are pe amandoua cu atat mai bine big grin

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Conteaza si aspectul fizic insa mai mult interiorul

| asya a răspuns:

As minti sa spun ca doar ce este in interior! Il apreciez pentru ceea ce este si il iubesc pentru cum se comporta cu mine, dar il ador pentru cum arata(desi trebuie sa dea putin jos din burtica). Normal ca imi place sa se uite fetele dupa el si sa ma invidieze, la fel cum ii place si lui...

Răspuns utilizator avertizat
| zanesiprintese a răspuns:

Pentru mine conteaza si aspectul fizic, dar mai putin... Mai exact, la limitele normalului. Cel mai important este ce se afla in interior... Dar nici frumusetea exterioara n-o las pe ultimul loc

| ynacuf a răspuns:

Pai conteaza si aspectul fizic intr-o oarecare masura dar si cel interior e important deoarece degeaba arata foarte bine si la prima discutie te alegi cu o palma si la propriu si la figurathee hee

| cornculapte a răspuns:

Ar fi ipocrit cel care ar spune ca doar ce e in interior. Cand o persoana nu te atrage fizic, nu te mai deranjezi sa afli daca are sau nu ceva pe dinauntru. Aspectul fizic e insa doar prima impresie. Si prima impresie dureaza cateva clipe. Chestia e ca atunci cand esti atras de caracterul unei persoane, acesta influenteaza foarte mult felul in care percepi acea persoana din punct de vedere fizic.
Am spus de multe ori ca aspectul fizic nu e totul, e putin. Dar e un putin destul de necesar.

| madalykuka a răspuns:

Trebuie sa fie o balanta intre cele 2 :d

| RoxyAde a răspuns:

Normal ca ceea ce se afla in interior, dar pana ajungi sa cunosti interiorul trebuie sa iti placa si ce vezi la exterior nu? Adica intai si intai iti place cum arata si apoi restul.

| daiana92 a răspuns:

Daca ti la ea nu conteaza cum arata si ce are inauntru

| Rasta Man! a răspuns:

Moșule, asta depinde de la caz la caz...pentru mine cel interior, prima data dar sa fim sinceri ca și cel exterior contează!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-as putea spune ca doar interiorul, ci si exteriorul... ce-i drept aspectul exterior mai putin, caci se schimba in timp.degeaba acum esti "cel mai tare"si peste vreo 10-20 de ani te schimbi total, cine te iubeste acum, te v-a iubi si atunci, daca nu pune asa mare accent pe aspectul fizic.Interiorul valoreaza mult mai mult decat aspectul exteriorhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceea ce se afla in interior. Frumusetea e trecatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai important este ceea ce se afla in interior, dar totusi mai conteaza si cum arata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandoua sunt la fel de importante nu cred ca niciuna/unlul dintre noi nu am iesi cu un baiat/o fata urat/a rau de tot.Pana la urma urmei noi alegem, dar sa fim si sincere/i

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ganaral barbati se uita dupa aspectul fizic dar mai bine ar fi sa se uite si la sufletul omului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubesti omul pentru ceea ce este sau doar pentru ca arata bine? Frumusetea e trecatoare, mai ales in cazul fetelor care se trec mai repede. Daca este o prefacuta la ce serveste frumusetea?