| ilonna a întrebat:

Penultimu ciclu l-am avut pe 27 decembrie. ultimul pe 28 ianuarie si a durat 8 zile apoi in prima zi am facut sex intr-adevar am avut si un pic de stres trebuia normal sa vina pe 1 martie si nu a venit. si eu pana la partida asta de sex nu am mai facut-o de 6 luni posibil sa fie o deranjare. am 48 ani si de 20 ani nu am mai ramas gravida si am facut numai sex neprotejat

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa fie o dereglare premenopauza. Dar nici o sarcina nu e chiar exclusa. Daca intarzie mai mult de 7 zile, intr-a opta fa un test de sarcina si apoi du-te la ginecolog.

| katy a răspuns:

E posibil sa fie o dereglare.ti-as sugera sa mergi la un ginecolog sa ii spui poate intri la menopauza mai devreme de apar aceste dereglari