| Alinoo48 a întrebat:

Prietena mea este foarte stresata de faptul ca sa nu fi ramas gravida. Acum 4 luni am avut un act sexual neprotejat in data de 6 august. Menstruatia atunci trebuia sa ii vina pe 16, dar a intarziat pe 21 august. Dupa in lunile septembrie a venit pe 21, octombrie pe 19 si noiembrie pe 17. Credeti ca poate fi gravida? Menstruatia a spus ca a fost la fel ca celelalte, consistenta, culoare, cantitate si a durat 7 zile ca in fiecare luna. Astept raspuns. A facut 3 teste de sarcina care sunt negative, dar problema e ca trebuia sa ii vina ciclu pe 17 si nu a venit. Vreun raspuns?

8 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Din data de 6 august si pana acum nu ati mai facut sex? Daca nu ati mai facut sex si ciclurile menstruale au venit asa cum ai spui tu nu poate fi gravida. Daca ultimul ciclu nu i-a venit, asteptati ca poate va veni in cel mai scurt timp.

| Alinoo48 explică (pentru Emilian65):

Nu am mai facut deoarece sunt stresat din acea perioada si pana acum si am refuzat orice ocazie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara un test de sarcina. Raspuns mai sigur ca ala nu ai cum sa primesti.

| Alinoo48 explică (pentru anonim_4396):

3 sunt facute si sunt negative

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alinoo48):

Atunci nu iti mai bate capul de pomana.

| Bishopp a răspuns:

Nu este gravida. Stati fara stres acum. Dar daca doriti sa stati fara stres mereu folositi prezervativul. E mult mai safe si mai relaxant. Mentii si mai mult actul si va simtiti mult mai bine.

| Dee68 a răspuns:

Nu are cum să fie gravidă şi să îi vină menstruaţie normală două luni la rând... e stupid. Oricum, data viitoare fiţi mai atenţi happy

| Mara1997 a răspuns:

Indiferent dacă a fost sau nu în perioada fertilă, atât timp cat sperma nu a ajuns in vagin nu ar trebui sa iti faci griji, am vorbit rencent cu trei urologi, lichidul pre-ejaculator are un singur rol, anume cel de lubrifiere...Se vede că traseul parcurs de lichidul de lubrefiere NU trece prin zona cu spermatozoizi. Ei vin, cum se vede, din spate. Aşadar teoretic lichidul de lubrefiere NU CONŢINE SPERMATOZOIZI.Aici însă apare un „dar". Dacă pe traseu există spermatozoizi dintr-un ejaculat anterior e posibil ca ei să fie luaţi de val...