| StaRmAgiC a întrebat:

Pey nu stiu cum sa fac sa nu mai tin la un fost prieten de al meu. Tin foarte mult la el, si este si coleg cu mine de clasa.Am ramas amici dar ba ne intelegem foarte bine, ba ne certam rau de tot.Am crezut ca l-am uitat cat am fost in vacanta de vara, pentru ca ultima oara ne-am despartit din cauza faptului ca pleaca de tot in Italia, si mi-a zis adio doar printr-un mesaj. Iar pe mess mi-a explicat ca putem ramane amicii si mai tinem legatura.Am acceptat cu toate ca ma durea faptul ca pur si simplu a renuntat asa usor la mine.Intre timp un amic de al lui, s-a dat la mine si mi-a dat parola lui de id, si am intrat pe mess la el si am vb cu fostul dandu-ma drept amicul lui.Si l-am tras de limba, si aflasem ca mi-a dat mai mult papucii doar pentru ca as fii copilaroasa si geloasa."Geloasa fiind ca imi dadea motive". Astea fiind la el motive minore,"spunand el". Apoi am aflat ca revine la scoala si nu mai sta in Italia asa cum a presupus el. A fost greu la inceput, cand l-am revazut si evitam sa ne privim.Insa acum parca ne certam din ce in ce mai rau.Ne intelegem foarte bine, apoi facem ce facem si ne certam rau.Acum insa dintr-o prostie ne-am zis sa nu ne mai vorbim deloc, ca rupem orice legatura si de amicitie care a mai ramas intre noi.Insa dupa, i-am dat un mesaj nemairezistand, spunandu-i ca imi cer scuze si ca inca il mai iubesc mult. Dar nu mi-a raspuns la mesaj si nu stiu ce sa fac.Sa il uit sau sa fiu aroganta cu el incontinuare?!?

Răspuns Câştigător
| Orannginna a răspuns:

Amicul lui nu ti'ar fi dat parola de la id fara un scop, mai mult ca sigur prietenul tau stia de acest "complot". N'ai ce sa faci...sunteti ca apa si focul. Daca alegi sa'l uiti, uita'l si nu te mai uita inapoi. Daca in schimb iti doresti o schimbare in bine, atunci fa tot posibilul sa o realizezi! happy

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu te-ai gandit poate ca atunci pe mess, poate ca ti-a dat prietenul lui parola lui si fostul tau prieten stia, a vrut doar ca sa iti spuna motivele prefacandu-se ca crede ca e prietenul lui...in fine, eu zic sa fi indiferenta cu el, daca te iubea nu renunta la tine, ti-ar fi cerut el sa va impacati, nu te arata ca iti pasa, nu merita, cauta-ti pe altcineva, ai sa vezi ca indiferenta il va durea...sunteti ca soarecele si pisica voi 2...

| StaRmAgiC explică:

I-am spus. dar intorcea vorba.nici nu imi spunea clar anume ce vrea de fapt.era un las si cand mi-a dat papucii...si ii placea sa imi dea sperante mereu si degeaba... oricum. mi-am dat seama ca luptam pentru nimic si tot singura imi faceam rau...merg inainte.cu si fara el...imi va fi la fel de bine...insa de maine am o surpriza pentru el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-l, nu merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca s-a intors din italia spune-i la scoala