| r3spectt a întrebat:

Pfff, confuz si in acelasi timp foarte trist si nervos!
Situatia este c'am asa:In clasa a 7-8 o fata era inebunita de mine, acum suntem a 12 amandoi la licee diferete.Atunci cand ma vede parca nu se comporta la fel si cu ceilalti, atunci cand imi pun un fular, ceva, o haina, spune imi place!, DAR CATEODATA parca nu are curaj sa ma priveasca IN OCHI, parca o simt timida sau poate ma insel, ea de fire e vesela dar cu mine nu stiu, mi se pare altfel si nu e genul de fata care sa umble cu oricare.Acum mai nou face naveta pe acelasi AUTOBUZ cu mine, sa fie oare sa ma studieze mai mult, o relatie sau nimic? Recunosc ca eu is mai timid si am incercat sa tratez problema cu indifirenta, dar deja numai rezist, numai fac teme, ajung acasa ascult numai muzica de dragoste, seara ma gandesc numai la ea, dimineata deabias astept sa urc in autobuz sai arunc o privire fara ca ea sa ma vada... Un coleg i-a spus ca o plac, dar in ziua aia parca era fericita, mi-a zis "buna frumosule" fara ca eu sa ii dau primul iar la plecare tot ea "pa xyz". astazi s-a dat unul la ea dar degeaba nu a vrut. ce ziceti, oricum nu am liniste mai ales ca vin sarbatorile de iarna si as vrea sa petrec de craciun si revelion intr'o statiune mai comoda.

2 răspunsuri:
| Yaguar a răspuns:

Ar putea sa te placa numai ca e prea timida. Cu toti se comporta mai vesel dar cu tine putin alfel, nu pre are curaj sa te priveasca in ochi... Unor fete chind le plac baietii in special celor timide chind isi vad persoana indragita atunci se pierd si nu prea stiu cum sa se comporte ca sa nu faca ceva incorect.

| FrozEenSoul a răspuns:

Deci : Incearca sa vb cu ea mai mult, invit-o la un sucwinking. Fa-i si tu niste complimente. Daca merge, te-ai scos. Eu zic ca s-ar putea sa mai fie macar putin atrasa de tinewinking. SFAT : Lasa timiditatea ca nu rezolvi nimic, Grabeste-te ca ti-o i-a altuwinking. Succes si bafta in exces