| anamariaAM a întrebat:

Plac un baiat cum sa aflu daca si el ma place?

11 răspunsuri:
| Cătălina a răspuns:

Iti poti da seama din comportamentul lui. Daca aveti amici comuni si iesit impreuna, observa`i atitudinea, vezi cum se comporta, daca iti zambeste, daca glumeste cu tine, etc. Sunt atatea metode ca sa iti dai seama.Sau poate daca invatati in aceeasi scoala, la fel il poti tine sub observatie un timp.Nu ai zis nimic despre chestiile astea, deci nu avem cum sa ne dam seama cum va puteti vedea. Daca nu, fa rost de nr lui de telefon, sau pe messenger intra in vorba cu el si poti vedea ce intentii are.

mult succes!

| Făgăraş a răspuns:

Din observarea comportamentului sau fata de tine in orice situatie si mai ales din raspunsurile care ti le da la gesturile tale fata de el, spre exemplu daca ii faci ochii dulci, cadouri si altele! daca el la aceste gesturi raspunde pozitiv atunci e al tau. dar daca cheama trupele de mascati atunci nu e bine - glumesc! dar sa incerci ceva direct chiar o intrebare pe neasteptate adresata lui dar nu inainte de a observa acest comportament si mai ales sa nu fie un comportament fals care sa te induca in eroare!

| Damian a răspuns:

Culegi o floricica si i rupi cate o petala zicand: ma iubeste, nu ma iubeste

| Dobitoc a răspuns:

Pai da-te la el si vezi cum reactioneaza.Adica vezi cand vorbesti cu el cum se comporta daca e atent cu tine.Si vei afla.

| bianca a răspuns:

E imposibil ca o fata sa nu isi dea seama daca un baiat o place.

comportamentul lui vorbeste de la sine daca te place.

daca inca nu ai observat nimic... incearca sa ii dai tu "semne" si vezi cum reactioneaza.

| Bianca_2742 a răspuns:

Il intrebi!

| abcdefg a răspuns:

Hmm. Ei bine, exista foarte multe cai prin care baietii isi expun sentimentele, fie direct, fie indirect. Poti incepe prin a-l urmarii cu privirea, adica sa vezi daca se uita insistent la tine. Apoi, daca sunteti prieteni buni si iesiti si chestii d-astea poti sa te dai la el, si sa vezi daca si el se da la tine.Totul tine de modul in care te priveste sau iti vorbeste.

| andreea_4134 a răspuns:

Ar fi bine sa vorbiti doar voi 2 fata in fata, ii spui ca il placi, il intrebi daca el are ceva sentimente pentru tine si daca zice ca are, il intrebi daca vrea sa incercati sa formati un cupuhappy

| rOckx3 a răspuns:

Pay eu asta as face: mas da bine pe langa el si i-as zi lui my sis sa il intrebe dacai place de vreo fata.Simplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreabal

| denysa15 a răspuns:

Afla cu ajutorul unui prieten comun...sau al unui prieten de-al luibig grin