| anonim_4396 a întrebat:

Plac un baiat și din câte se vede și el pe mine, dar am văzut ca ii da târcoale o fata de 20ori mai frumoasa ca mine. Ce sa fac? Il iubesc dar fata aia nu e de el.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Of, of... ce păcat să gândești așa...
Oprește-te din a-ți mai spune tâmpenii precum "e de 20 de ori mai frumoasa". Îți faci rău gratuit, inutil si complet neadevărat.

Nu stă în atribuțiile tale să îl ferești pe el de cineva. Dacă te iubește, crede-mă, vine la tine și dacă îl curtează Emilia Clarke.
Încetează să mai ai o părere așa de proastă despre tine. Respectă-te, iubește-te, apreciază-ți adevărata valoare.
Cine te iubește, te vede perfectă. Frumusețea e relativă, e în ochii privitorului, nu e nimeni mai frumos.

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

In perfect acord cu Plato.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cin esti tu sa decizi cine este de nasul aluia si cine nu?
In final, este doar decizia lui pe cine place si alege, voi doua find in competitie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca-ti norocul. Nu intotdeauna si nici in conceptia tuturor frumusetea este la fel perceputa. S-ar putea ca el sa accepte mai degraba o fata inteligenta dar mai putin frumoasa, in loculunei proaste atragatoare. Incearca sa fii prin preajma lui si comporta-te n asa fel incat sa iesi in evidenta prin simplitate. Bafta! Succes!

| SilentRain a răspuns:

Pffff hahahahahahaha ce patetic, cica il iubești laughing)
Sa mori tu ca il iubești? Habar nu ai ce presupune a iubi un om, tie doar iti place de el
Si daca te place si el no sa de la alta

| sofisis a răspuns:

"de 20ori mai frumoasa ca mine." - in standardele cui?
Daca baiatul iti da semne ca te place, go for it.

| Crackman a răspuns:

Vorbește cu el, dacă vezi ca nu te baga în seama prea mult îl lași

| DarthNiger a răspuns:

Vezi si tu daca lui ii place de fata aia, daca ii place de ea, atunci eu zic sa lasi balta totul si sa renunti la acel baiat, sunt o multime de baieti pe lumea asta.

| GouDidodino a răspuns:

De unde stii tu ce fata aia nu e de nasul lui? Din cauza ca te toate invidia, oare?

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Eu cred că nu ai de ce să fii îngrijorată. Poți să continui relația cu el fără nici o problemă. Poate vorbi cu acea fată doar ca amic.